Zdravie

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 19

Potraviny pre deti. Len biznis?

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Platí to aj pri nákupe potravín určených pre deti. Nemusíme nekriticky prijímať všetko, čo nám trh ponúka. Čítajme, buďme informovaní a snažme sa deťom vysvetliť, že  ružový nápoj s princeznou im smäd nezaženie.  

Pridané: 09.04.2014

Ako posilniť imunitu dieťaťa a zabrániť chorobám(Lenka Debnárová)

Poznáme to všetky. Zima je tu a detská imunita je na ňu veľmi citlivá. Stačí malé prechladnutie, kýchnutie a dieťa môže ochorieť. Veľké nebezpečenstvo predstavujú škôlky a kútiky, kde je obrovská koncentrácia baktérií a vírusov. Ako teda ich imunitu účinne posilniť?

Pridané: 28.01.2014

11. ročník súťažnej výstavy Kúsok šťastia pre deti z onkologických oddelení má svojich siedmych víťazov

Vo štvrtok 5. decembra 2013 sa po 11 raz konala vernisáž unikátnej súťažnej výstavy obrázkov Kúsok šťastia, do  ktorej sa zapájajú iba deti hospitalizované na onkologických klinikách v Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach. Hlavným organizátorom projektu je spoločnosť Bayer. Výstava je po prvý raz inštalovaná v priestoroch nákupného centra Eurovea, kde ju môžu návštevníci obdivovať do 6. januára 2013.

Pridané: 11.12.2013

Jednorazové versus látkové plienky – vplyv na zdravie bábätka (Daniela Škrípková, Eva Vavráková)

Detské plienky prešli za dobu svojho používania mnohými premenami. Klasické bavlnené plienky používalo na celom svete mnoho generácií mamičiek. Moderná doba však priniesla vznik jednorazových plienok, ktoré kvôli ich komfortnosti v súčasnosti používa väčšina rodičov. Aj tie sa však od čias svojho uvedenia na trh radikálne zmenili. Zatiaľ čo prvé jednorazovky boli vyrobené z celulózy, na začiatku osemdesiatych rokov sa na trh dostali papierové plienky s vysoko absorpčným jadrom. Práve tie priniesli so sebou nové možnosti. Papierové plienky sú dnes tenšie, ľahšie a odvádzajú vlhkosť tak rýchlo ako žiadne iné plienky v minulosti. Výrobcovia do nich navyše pridávajú kozmetické prípravky, aby zvýšili komfort detskej pokožky, ale aj rôzne farbivá a parfumy. Chemické zaťaženie jednorazových plienok však u rodičov vyvoláva otázky, či sú novodobé plienky pre deti naozaj tým najlepším riešením a či sa s nimi nespájajú určité zdravotné riziká. V nasledujúcom článku ponúkame prehľad aktuálnych štúdií, ktoré sa touto problematikou zaoberali.

Pridané: 15.10.2013

Najčastejšie ochorenia dýchacích ciest u detí(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Vonku sa ochladilo, slniečko už tak nehreje, cítime, že prichádza jeseň. A práve v jesenných a zimných mesiacoch sa často stretávame s chorobami dýchacích ciest tak u dospelých, ako aj u našich najmenších. Čo im teda najčastejšie hrozí?

Pridané: 21.09.2013

Váha je fenomén - pozor na vaše deti!(Mgr. Marika Koscelníková)

Dospievanie, ktoré je sprevádzané fyziologickými zmenami, niektoré dievčatá prinúti k extrémom, aby zabránili vzniku ženských kriviek. Vzájomne si radia, podporujú svoju snahu mať veľkosť nula. Lebo v nej vidia svoj úspech. Svoju šancu. Vyriešenie iných problémov. Víťazstvo nad sebou. Možno v tomto pochybnom cieli vidia jedinú možnosť ovládať aspoň niečo vo svojom živote – svoje telo. Sú pro-ana.

Pridané: 15.09.2013

Bezpečnosť detí nadovšetko: čo im hrozí a ako tomu predchádzať?(Zuzana Balogová)

Úrazy detí patria k najčastejším príčinám smrti v detskom veku. Stať sa môžu doma i v prostredí mimo domova. Na úrazovosť detí má vplyv vek dieťaťa, jeho psychomotorická úroveň a vplyv vonkajších faktorov (počasie, ročné obdobie, druh športovej aktivity dieťaťa).

Pridané: 22.08.2013

Horúčka a febrilné kŕče u detí(Zuzana Balogová)

Na svete asi neexistuje milujúci rodič, ktorý by nechcel svoje dieťa ochrániť pred nebezpečenstvami rôzneho druhu. Vždy sa nájde niečo, čo rodičom spôsobuje starosti a čím viac rodič hľadá, tým viac toho nachádza. Rodičovský strach siaha od bežných cez neobvyklé detské choroby až po strach z existenčných problémov dieťaťa (možný únos, obťažovanie). Takéto starosti a strach sú obrazom hĺbky rodičovskej lásky k dieťaťu. Rodič sa musí naučiť čeliť strachu a poznávať reálne hrozby pre dieťa, aby si mohol detstvo dieťaťa užívať bez zbytočných starostí.

Pridané: 15.08.2013

Chystáte sa do prírody? Pozor na kliešte!(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Leto a prázdniny sú priam ideálnym časom na trávenie voľného času vonku na čerstvom vzduchu, v prírode. Mnohí z nás sa vyberú na prechádzku do lesa, deti k starým rodičom na vidiek či do letného tábora. Pobyt v prírode nám všetkým prospeje, pozor však na malého nepriateľa – kliešťa!

Pridané: 19.07.2013

Zúbky našich najmenších(Zuzana Balogová)

Odkedy ste si z nemocnice priniesli váš malý uzlíček, prešlo už pár mesiacov. Všímate si, že vaše dieťatko viac sliní, niekedy je nepokojné, plačlivé, všetko by len hrýzlo a občas sa objaví zvýšená teplota. Vtedy takmer každý rodič hovorí : „Rastú mu/jej zúbky“...

Pridané: 06.07.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa