Zdravie

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 20

Hyperaktivita a porucha pozornosti u detí(Mgr. Magdaléna Švarcová)

Je lenivý, nešikovný, príliš detský, rozmaznaný, jednoducho sa mu nechce...

Pridané: 13.07.2014

Už aj malí školáci majú problém s hmotnosťou(MAMA a ja)

Analýza stravovacích zvyklostí slovenských detí mladšieho školského veku odhalila, že viac ako tretina z nich pravidelne neraňajkuje a nemá dostatočný denný príjem ovocia  a zeleniny. Alarmujúce je, že 3,5-krát sú prekročené odporúčané denné limity soli v jedle. Nesprávna skladba stravy a nedostatok pohybovej aktivity sa podpisujú pod zvýšenie počtu detí s civilizačnými ochoreniami.

Pridané: 22.06.2014

Diabetická nefropatia nebolí, o to viac ničí obličky(MAMA a ja)

Diabetická nefropatia je chronické ochorenie obličiek spôsobené cukrovkou a postihuje 15 až 40 % diabetikov.

Pridané: 07.06.2014

Alergia vs. intolerancia(MAMA a ja)

Potravinovou intoleranciou trpí až 45% obyvateľstva.

Pridané: 30.05.2014

Cestovanie vs. intolerancia?(redakcia MAMA a ja)

Pri balení kufrov by si ľudia s poruchou trávenia mlieka nemali zabudnúť preštudovať miestne špeciality, aby sa vyvarovali zbytočným žalúdočným problémom.

Pridané: 29.04.2014

Potraviny pre deti. Len biznis?

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Platí to aj pri nákupe potravín určených pre deti. Nemusíme nekriticky prijímať všetko, čo nám trh ponúka. Čítajme, buďme informovaní a snažme sa deťom vysvetliť, že  ružový nápoj s princeznou im smäd nezaženie.  

Pridané: 09.04.2014

Ako posilniť imunitu dieťaťa a zabrániť chorobám(Lenka Debnárová)

Poznáme to všetky. Zima je tu a detská imunita je na ňu veľmi citlivá. Stačí malé prechladnutie, kýchnutie a dieťa môže ochorieť. Veľké nebezpečenstvo predstavujú škôlky a kútiky, kde je obrovská koncentrácia baktérií a vírusov. Ako teda ich imunitu účinne posilniť?

Pridané: 28.01.2014

11. ročník súťažnej výstavy Kúsok šťastia pre deti z onkologických oddelení má svojich siedmych víťazov

Vo štvrtok 5. decembra 2013 sa po 11 raz konala vernisáž unikátnej súťažnej výstavy obrázkov Kúsok šťastia, do  ktorej sa zapájajú iba deti hospitalizované na onkologických klinikách v Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach. Hlavným organizátorom projektu je spoločnosť Bayer. Výstava je po prvý raz inštalovaná v priestoroch nákupného centra Eurovea, kde ju môžu návštevníci obdivovať do 6. januára 2013.

Pridané: 11.12.2013

Jednorazové versus látkové plienky – vplyv na zdravie bábätka (Daniela Škrípková, Eva Vavráková)

Detské plienky prešli za dobu svojho používania mnohými premenami. Klasické bavlnené plienky používalo na celom svete mnoho generácií mamičiek. Moderná doba však priniesla vznik jednorazových plienok, ktoré kvôli ich komfortnosti v súčasnosti používa väčšina rodičov. Aj tie sa však od čias svojho uvedenia na trh radikálne zmenili. Zatiaľ čo prvé jednorazovky boli vyrobené z celulózy, na začiatku osemdesiatych rokov sa na trh dostali papierové plienky s vysoko absorpčným jadrom. Práve tie priniesli so sebou nové možnosti. Papierové plienky sú dnes tenšie, ľahšie a odvádzajú vlhkosť tak rýchlo ako žiadne iné plienky v minulosti. Výrobcovia do nich navyše pridávajú kozmetické prípravky, aby zvýšili komfort detskej pokožky, ale aj rôzne farbivá a parfumy. Chemické zaťaženie jednorazových plienok však u rodičov vyvoláva otázky, či sú novodobé plienky pre deti naozaj tým najlepším riešením a či sa s nimi nespájajú určité zdravotné riziká. V nasledujúcom článku ponúkame prehľad aktuálnych štúdií, ktoré sa touto problematikou zaoberali.

Pridané: 15.10.2013

Najčastejšie ochorenia dýchacích ciest u detí(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Vonku sa ochladilo, slniečko už tak nehreje, cítime, že prichádza jeseň. A práve v jesenných a zimných mesiacoch sa často stretávame s chorobami dýchacích ciest tak u dospelých, ako aj u našich najmenších. Čo im teda najčastejšie hrozí?

Pridané: 21.09.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa