Zdravie

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 9

Veľkosť mozgu a výška platu(redakcia MAMA a ja)

Sociálni vedci zistili, že v čase, keď deti opúšťajú materskú školu, je medzi nimi veľký rozdiel v potenciáli dosiahnuť dobré študijné výsledky.

Pridané: 31.07.2015

Malí závistlivci(Mgr. Jarmila Hýroššová)

Závisť – všetci to poznáme, túto stiesnenú emocionálnu zmes túžby, smútku a hnevu, keď veríme tomu, že v porovnaní s inými ľuďmi sa máme oveľa horšie a sme menej šťastní.

Pridané: 14.06.2015

Stratil som...(redakcia)

Deti neustále niečo strácajú, od ceruzky až po kľúče od domu. Prečo to nie je zlé a čo môžu rodičia v tejto veci podniknúť?

Pridané: 13.06.2015

Náš spoločník stres(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Je súčasťou nášho každodenného života, aj keď si jeho vplyv uvedomujeme viac či menej. Stretávame sa s ním v práci, obchode, na cestách...

Pridané: 10.06.2015

Keď je žena smutná...(Mgr. M. Koscelníková)

Každý sa pýta, prečo? Má zdravé deti, partnera, fungujúcu rodinu, prácu, všetko ako má byť. Pri pohľade na ňu si poviete, tá má ale šťastie. Má vôbec právo byť nespokojná? Nie je jej smútok len nedostatkom pokory?

Pridané: 06.06.2015

Trpezlivosť!(Marika Koscelníková)

Čakanie na čokoľvek je pre mnohých z nás problém. Chceme mať všetko naraz a hneď. Pri pokladni v obchode  sa postavíme do radu a vo chvíli, keď si starší človek hľadá v peňaženke drobné, začneme nespokojne hundrať. Nespokojnosť sa šíri ako nákaza. Jeden začne, druhý sa pridá a pokladníčka vyberá rýchlo zo starcovej dlane centy. Nemáme čas čakať. Nielen v rade pri pokladni. Nemáme trpezlivosť čakať ani na emailovú odpoveď, na dobré počasie, na toho pravého, na prvé kroky či slová svojich detí. Chceme to, čo požadujeme a chceme to ihneď! Sme netrpezliví na život.

Pridané: 27.05.2015

Strach z tmy(redakcia MAMA a ja, Michaela Klamová)

Detská izbička – cez deň raj plný hračiek sa po zotmení a zhasnutí svetla stáva neznámou krajinou plnou hrôzostrašných tieňov a desivých zákutí. Aspoň pre našich najmenších, ktorým tma poskytuje priestor, aby si ich fantázia s nimi zahrala strašidelnú hru.

Pridané: 04.05.2015

Zaostrené na mužov(MAMA a ja)

Nezabúdajte na svojho partnera.

Pridané: 26.12.2014

Sebaúcta(Mgr. Marika Koscelníková)

Vnútorný nepokoj, výčitky, zahanbenie – poznáte tieto pocity dôverne? Sprevádzajú vaše rozhodnutia a správanie bez ohľadu nato, či máte reálny dôvod cítiť sa zle?

Pridané: 12.11.2014

Prečo sa chcú chlapci hrať so zbraňami?(Mgr. Jarmila Hýroššová)

Aj keď to mnohé mamy nerady vidia – skutočnosť, že deti (a hlavne chlapci) sa chcú hrávať so zbraňami, je úplne normálny krok v detskom vývoji.

Pridané: 30.08.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa