Zdravie

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 9

Ako sa zhovárať o chúlostivých veciach

Deti predškolského veku sú veľmi zvedavé a rovnako bezprostredné. Celkom ľahko vás tak prekvapia úprimnými a presne cielenými otázkami intímneho charakteru.

Pridané: 06.10.2015

Strach z pani doktorky

Strach z návštevy lekára vzniká už v dojčenskom veku. Ale v tejto veci môžeme my rodičia, ale samozrejme i detskí lekári, urobiť veľa.

Pridané: 07.09.2015

Zaostrené na mužov(MAMA a ja)

Nezabúdajte na svojho partnera.

Pridané: 06.09.2015

Prvý priateľ, prvá priateľka, prvá láska(Mgr. Jarmila Hýroššová)

Možno ste sa práve oddali spomienkam na vašu prvú lásku, a zatiaľ si vedľa v izbe vaša 14-ročná dcéra hrkúta so svojím prvým priateľom. Ako ten čas letí...

Pridané: 05.09.2015

Veľkosť mozgu a výška platu(redakcia MAMA a ja)

Sociálni vedci zistili, že v čase, keď deti opúšťajú materskú školu, je medzi nimi veľký rozdiel v potenciáli dosiahnuť dobré študijné výsledky.

Pridané: 31.07.2015

Malí závistlivci(Mgr. Jarmila Hýroššová)

Závisť – všetci to poznáme, túto stiesnenú emocionálnu zmes túžby, smútku a hnevu, keď veríme tomu, že v porovnaní s inými ľuďmi sa máme oveľa horšie a sme menej šťastní.

Pridané: 14.06.2015

Stratil som...(redakcia)

Deti neustále niečo strácajú, od ceruzky až po kľúče od domu. Prečo to nie je zlé a čo môžu rodičia v tejto veci podniknúť?

Pridané: 13.06.2015

Náš spoločník stres(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Je súčasťou nášho každodenného života, aj keď si jeho vplyv uvedomujeme viac či menej. Stretávame sa s ním v práci, obchode, na cestách...

Pridané: 10.06.2015

Keď je žena smutná...(Mgr. M. Koscelníková)

Každý sa pýta, prečo? Má zdravé deti, partnera, fungujúcu rodinu, prácu, všetko ako má byť. Pri pohľade na ňu si poviete, tá má ale šťastie. Má vôbec právo byť nespokojná? Nie je jej smútok len nedostatkom pokory?

Pridané: 06.06.2015

Trpezlivosť!(Marika Koscelníková)

Čakanie na čokoľvek je pre mnohých z nás problém. Chceme mať všetko naraz a hneď. Pri pokladni v obchode  sa postavíme do radu a vo chvíli, keď si starší človek hľadá v peňaženke drobné, začneme nespokojne hundrať. Nespokojnosť sa šíri ako nákaza. Jeden začne, druhý sa pridá a pokladníčka vyberá rýchlo zo starcovej dlane centy. Nemáme čas čakať. Nielen v rade pri pokladni. Nemáme trpezlivosť čakať ani na emailovú odpoveď, na dobré počasie, na toho pravého, na prvé kroky či slová svojich detí. Chceme to, čo požadujeme a chceme to ihneď! Sme netrpezliví na život.

Pridané: 27.05.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa