Zdravie

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 38

13. september Svetový deň prvej pomoci

Dnes si pripomíname Svetový deň prvej pomoci. Vedeli by ste zasiahnuť v krízovej situácii a pomôcť zachrániť život?

Pridané: 13.09.2014

Výber dioptrických okuliarov(MAMA a ja)

Pri výbere detských dioptrických okuliarov by sme nemali zabúdať na niektoré dôležité kritériá, ktoré musia detské okuliare spĺňať.

Pridané: 12.09.2014

9. september - „FAS deň“

Prvý FAS deň sa konal symbolicky - 9.9.1999. Číslica 9 nie je náhodná, pripomína celej spoločnosti riziko pitia alkoholu a všetky nastávajúce matky vyzýva, aby sa počas 9 mesiacov tehotenstva zdržiavali alkoholu.

Pridané: 09.09.2014

RSV – vírus, ktorý ohrozuje najmenších (Eliška Fričovská)

RSV, čiže respiračný syncyciálny vírus, je nebezpečný pôvodca infekcií horných aj dolných dýchacích ciest u detí. Šíri sa bežnou kvapôčkovou infekciou a telesným kontaktom, prejavuje sa ako „neškodná“ viróza, a predsa môže v niektorých prípadoch spôsobiť vážne ochorenia dýchacích orgánov.

Pridané: 04.09.2014

Prečo sa chcú chlapci hrať so zbraňami?(Mgr. Jarmila Hýroššová)

Aj keď to mnohé mamy nerady vidia – skutočnosť, že deti (a hlavne chlapci) sa chcú hrávať so zbraňami, je úplne normálny krok v detskom vývoji.

Pridané: 30.08.2014

Sneh vo vlasoch?(redakcia)

Zima, chlad, dážď a všetko ostatné, čo patrí k zimnému obdobiu, veľmi „nesvedčí“ ani pokožke našej hlavy, ani našim vlasom, na ktorých sa veľmi nepriaznivo objavia prejavy nosenia čiapok či klobúkov, veľké teplotné rozdiely medzi vnútorným a vonkajším prostredím a tiež stres, ktorý už akoby patril k dnešnému životnému štýlu.

Pridané: 29.08.2014

Štyridsať... no a čo?(Jitka Hinková)

Starnite do krásy!

Pridané: 25.08.2014

Moja milovaná... káva(Mgr. Marika Koscelníková)

Tajomstvá tohto nápoja sú už roky predmetom polemík. Dostupné informácie o pozitívnych, ale i negatívnych účinkoch kávy, máme už hádam všetci zhrnuté a prečítané. Jej zástancovia si neodpustia vôňu, chuť, účinky.

Pridané: 29.07.2014

Moje nové prsia(Autor: neuverejnený)

Vyskúšala som si dať implantát do podprsenky, ktorú mi poskytol doktor a definitívne som sa rozhodla, že operáciu absolvujem.

Pridané: 24.07.2014

Rakovina krčka maternice(PaedDr. Dagmar Baluchová)

Spomedzi známych druhov rakoviny je v poradí druhou najčastejšie sa vyskytujúcou formou. Pri hodnotení príčin úmrtí žien vo veku do 45 rokov zaberá na pomyselnom rebríčku 3. miesto...

Pridané: 23.07.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa