Výživa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 8

Dieťa vegetarián(MAMA a ja)

Čo robiť, keď dieťa nechce jesť mäso.

Pridané: 18.12.2014

Kuracia pečienka – pochúťka, alebo sa jej radšej vyhnúť?(redakcia MAMA a ja)

Je kuracia pečienka vhodná pre malé dieťa?

Pridané: 10.12.2014

Kvasená kapusta(Mgr. Marika Koscelníková)

Posilniť organizmus zvýšenou dávkou vitamínov sa odporúča najmä v jesennom období. Už tradične siahame po vitamíne C, ktorý podporuje imunitný systém. K citrusovým plodom pridajte aj konzumáciu kvasenej kapusty. Ideálne v surovom stave.

Pridané: 31.10.2014

Bylinky ako liek(Eva Bačová)

Bylinky používame pri varení, pripravujme si z nich chutné čaje. Za svoju chuť a liečivé účinky vďačia esenciálnym olejom.

Pridané: 27.10.2014

Čo by nemalo chýbať v jedálničku dieťaťa

Už je to pár dní, čo deti nastúpili do školských a predškolských zariadení. V nich sa počas dňa aj stravujú. Sledujete jedálny lístok? Jeho zloženie nemôžeme veľmi ovplyvniť. Podľa zloženia jedálneho lístka v škole alebo v škôlke však môžeme prispôsobiť prípravu stravy, ktorú mu ponúkneme doma. Raňajky, desiata, stravovanie v popoludňajších hodinách (v prípade školákov) je na nás.

Pridané: 10.09.2014

Pozor na podvýživu(MAMA a ja)

Takmer 40 % chorých detí vyšetrených v gastroenterologických ambulanciách na Slovensku ohrozuje  podvýživa, z toho 6 % detí je dokonca ohrozených extrémne.

Pridané: 16.08.2014

Viete, čo sú funkčné potraviny?(MAMA a ja)

Sú potravinami a zároveň tak trochu aj liekmi.

Pridané: 14.07.2014

Vzorový jedálniček dojčaťa

Príklady denného jedálnička pre dojčatá od 6. do 12. mesiaca.

Pridané: 12.07.2014

Olejnaté semená - superpotraviny(Mgr. Marika Koscelníková)

Môžeme ich pridávať do jedál celé alebo pomleté, jesť surové alebo opražené. Sú výborným zdrojom výživných látok, ktoré náš organizmus potrebuje pre správne fungovanie. Malé, ale plné energie a cenných vitamínov – olejnaté semená. Ľanové, tekvicové, konopné, slnečnicové, či sezamové semienka by nemali chýbať vo vašej domácnosti. Ich využite je rôznorodé a ponúkajú nielen široké spektrum výživných látok pre naše...
Pridané: 02.07.2014

Kajenské korenie(MAMA a ja)

Poznáme ho aj pod názvom kajenská či čili paprička, ide o druh papriky pôvodne rastúcej v tropickom pásme. Kajenské korenie je žltooranžovo až červenej farby a štipľavej chuti. Používa sa na ochutenie mäsa, omáčok, rýb...

Pridané: 21.06.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa