Výživa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 8

Kvasená kapusta(Mgr. Marika Koscelníková)

Posilniť organizmus zvýšenou dávkou vitamínov sa odporúča najmä v jesennom období. Už tradične siahame po vitamíne C, ktorý podporuje imunitný systém. K citrusovým plodom pridajte aj konzumáciu kvasenej kapusty. Ideálne v surovom stave.

Pridané: 31.10.2014

Bylinky ako liek(Eva Bačová)

Bylinky používame pri varení, pripravujme si z nich chutné čaje. Za svoju chuť a liečivé účinky vďačia esenciálnym olejom.

Pridané: 27.10.2014

Čo by nemalo chýbať v jedálničku dieťaťa

Už je to pár dní, čo deti nastúpili do školských a predškolských zariadení. V nich sa počas dňa aj stravujú. Sledujete jedálny lístok? Jeho zloženie nemôžeme veľmi ovplyvniť. Podľa zloženia jedálneho lístka v škole alebo v škôlke však môžeme prispôsobiť prípravu stravy, ktorú mu ponúkneme doma. Raňajky, desiata, stravovanie v popoludňajších hodinách (v prípade školákov) je na nás.

Pridané: 10.09.2014

Pozor na podvýživu(MAMA a ja)

Takmer 40 % chorých detí vyšetrených v gastroenterologických ambulanciách na Slovensku ohrozuje  podvýživa, z toho 6 % detí je dokonca ohrozených extrémne.

Pridané: 16.08.2014

Viete, čo sú funkčné potraviny?(MAMA a ja)

Sú potravinami a zároveň tak trochu aj liekmi.

Pridané: 14.07.2014

Vzorový jedálniček dojčaťa

Príklady denného jedálnička pre dojčatá od 6. do 12. mesiaca.

Pridané: 12.07.2014

Olejnaté semená - superpotraviny(Mgr. Marika Koscelníková)

Môžeme ich pridávať do jedál celé alebo pomleté, jesť surové alebo opražené. Sú výborným zdrojom výživných látok, ktoré náš organizmus potrebuje pre správne fungovanie. Malé, ale plné energie a cenných vitamínov – olejnaté semená. Ľanové, tekvicové, konopné, slnečnicové, či sezamové semienka by nemali chýbať vo vašej domácnosti. Ich využite je rôznorodé a ponúkajú nielen široké spektrum výživných látok pre naše...
Pridané: 02.07.2014

Kajenské korenie(MAMA a ja)

Poznáme ho aj pod názvom kajenská či čili paprička, ide o druh papriky pôvodne rastúcej v tropickom pásme. Kajenské korenie je žltooranžovo až červenej farby a štipľavej chuti. Používa sa na ochutenie mäsa, omáčok, rýb...

Pridané: 21.06.2014

Alchemilka – ženský plášť(Mgr. Marika Koscelníková)

Malá nenápadná rastlinka so žltozelenými kvetmi. Hovoria jej rosička, kontryhel, divý muškát, husia nôžka, či ženský plášť. Tento názov si získala vďaka svojim pozitívnym účinkom pri liečení rôznych ženských ťažkostí.

Pridané: 10.06.2014

Výživové doplnky – áno, či radšej nie?(MAMA a ja)

Na rozdiel od bežných potravín majú vysoký obsah vitamínov, minerálnych a iných látok. Ich účelom je doplniť našu bežnú stravu na takú úroveň, ktorá priaznivo ovplyvní naše zdravie. Má užívanie výživových doplnkov zmysel aj u zdravého človeka?

Pridané: 06.06.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa