zavrieť
zavrieť
zavrieť

Dve, či tri?
(spať na článok)

Pridať nový komentár

Nový príspevok

Diskusia

Zobrazovať tickery
Strana: 1 7 8 9
  • + nový príspevok
    anonym 23.11.2011, 21:02

Zuzana581 napísal: Ahojte. No ja sem medzi vás vôbec nezapadnem a dúfam, že ma "neukameňujete", ale ja som neni absolútne zástanca troch detí. Samozrejme, že nikoho kto má viac detí neodsudzujem, lebo je to každého vec, chcela som sem napísať iba môj osobný názor. Mám dcérku. Má 4,5 roka a po druhom som netúžila. Nie sme chudobný ale ani boháči. Na jednej strane hrali u mňa rolu peniaze, pretože by som chcela malej do dospelosti niečo našetriť. Chcem, ak teda bude chcieť aj ona aby išla na vysokú školu a tie sú teraz drahé a nevieme čo bude neskôr. Taktiež sa bude chcieť osamostatniť a sama bývať. Nehovorím, že jej našetrím na byt ale aspom malá pomoc. Chcem taktiež aby chodila na rôzne krúžky a mala nejaký ten rozhlad, aby vedela, čo ju tak asi zaujíma, a tie krúžky tiež niečo stoja. A hlavne aby sa nepoflakovala po vonku s rôznymi partiami, ktoré nemusia byť vždy vhodné. Ďalej chcem, aby sme mali našetrené aj my s manželom nejaké korunky na rôzne krízové obdobia a možno aj na dôchodok, aby sme sa nemuseli spoliehať na to, akú almužnu nám štát dá. Je síce pekné, že sa milujeme, ale podla mňa len sa milovať nestačí. Teraz čakáme druhé dieťa. Neplánované, ale preč by som to nedala. Taktiež chcem preňho to čo pre dcérku. Nechcem sa len pozerať na deti aké sú krásne a ako sa pekne spolu hrajú a nemyslieť pri tom na budúcnosť. Som rada, že dcéra nebude sama ak sa mi pomynieme ale budem ešte radšej, keď obom zabezpečíme aspom akú takú budúcnosť. Tretie dieťa nechcem v žiadnom prípade, lebo si myslím, že by to bolo na úkor tých dvoch. Dúfam, že som nikoho neurazila, lebo som určite nechcela zhodiť viacdetné rodiny. Ja to cítim takto a  prajem vela štastia a hlavne zdravia všetkým maminkám, detičkám aj tatinkom. A ospravedlňujem sa za taký dlhý príspevok. nuž, tieto dôvody mi prídu dosť poľutovaniahodné. my máme zatiaľ len jedno dieťatko, na druhom pracujeme a určite chceme aj tretie. máme na krku hypotéku (už len 29,5 roka a byt je náš :rofl: ) a rozhodne nepatríme ku skupine ľudí, čo im je jedno, koľko "vyhodia" za týždenný nákup, šetríme, kde sa dá, ale na druhej strane, hladovať nemusíme, tak aj to poteší v dnešnej dobe, no nie? :flowers: ono je to len a len otázka priorít, jasné, že autorka tohto príspevku má dôvody, ktoré sa zdajú byť fajn, ale keď sa na to človek pozrie hlbšie: naozaj deti toto všetko potrebujú? my s manželom sme si zaplatili aj svadbu úplne celú, aj bytovú otázku sme riešili sami... obidvaja pochádzame z pomerov, kde sme vyrastali v láske, no o prebytku sa zďaleka hovoriť nedalo - ale práve vďaka tomu sme samostatní a nečakáme, že nám niekto bude zametať každú smietku spred nosa. podľa mňa je lepšie, ak deti vyrastajú skôr v skromných pomeroch - ak raz prídu náhodou do lepšej životnej situácie, poteší ich to, no ak by vyrastali tak, že by im nič nechýbalo a prišli by do horšej finančnej situácie (všeličo sa v živote môže pritrafiť), asi by to niesli ťažko...

• + nový príspevok
    Li
    Li 29.06.2012, 16:15

Ja som zatial len pri jednom (hoci v plane su styri), ale zena mojho byvaleho sefa, ktora ma 3 deti mi raz povedala, ze kto nema tretie dieta, ten sa okrada o ten najkrajsi dar na svete. A moja znama, ktora teraz caka osme mi povedala, ze najtazsie je to s prvymi dvoma, od tretieho to uz zacina byt uplne ine.

Tak vela stastia.

• + nový príspevok
    modrofuzik1 17.11.2013, 13:59

cakame tretie babatko:). planovane, vytuzene. tesime sa. tiez viem, ze uz je posledne. bude doma veselo:)

• + nový príspevok
    Ja I. 02.12.2013, 11:12
    brusnicka napísal/a
    Hrozna doba je naozaj asi vyhovorka. Financie nie su vsetko. Ale na druhej strane je rozumne pristupovat k problemu poctu deti s nejakou perspektivou do buducnosti, Ja mam zatial jedno 7 mesacne a povedali sme si, ze hypoteka a  neprerobeny byt nas neodradi od vytuzeneho potomka. A naozaj sa da vela veci sklbit. Myslim, ze tak budeme uvazovat aj pri druhom, ved hypoteka este bude a mozno sa vyskytnu ine neocakavane veci. Tretie dietatko si zatial nemozeme dovolit z priestorovych dovodov, kedze detska ma len 8 metrov stvorcovych a uz pre dve deti sa mi to zda malo, kedze ja som mala detsku od puberty sama pre seba. Ale teraz riesit ako zaplatim vysoku skolu a nasetrim na byvanie detom, sa mi zda smiesne a ako vemi priehladna vyhovorka. Nikto nevie ako sa jeho zivot bude vyvijat dalej, ci nepride o zamestnanie, pripadne obaja manzelia, ci nahodou nebudu chori alebo jeden nebodaj zomrie... To by sme si mohli rovno hodit maslu, ako sa hovori.

Tak trochu som čítal túto diskusiu, lebo doma tiež riešime takýto problém- teda stále ho chce riešiť moja manželka. My máme dve deti (dcéry 11 a 8 r), máme 37 rokov a ona by chcela ďalšie. Prečítal som si tu cca 50 podobných príspevkov, že ked sú tri že je to super a netreba riešiť peňáze ...atď. Môj názor: bolo by naprt mať jedno ..ok nech sú dve, nech majú "naljepšiu kamaráta/u". Ale v mojom okolí momentálne všetci riešia, prečo ja chcem dve a žena tri. Nenávidím túto debatu. Ak by sme mali momentálne teraz dieťa - nemôžme najbližšie tri roky ísť prakticky nikam na dovolenku, zase vodiť dieťa do škôlky, do školy, po všetkých tých bežných vyšetreniach, kupovať všetky tie blbosti (sunáre, plienky, čaje ....uááá). Mne sa do toho už jednoducho nechce. A samozrejme aj peniaze. To nieje len o výpadku jedného príjmu na tri roky....po troch rokoch to dieťa neodnesieme preč....náklady budú aj po desiatich rokoch , aj po dvadsiatich a čím ďalej- tým väčšie. Každé dieťa bude chcieť - nové oblečenie, mobil, tablet, svoju izbu, svatbu ....veď to poznáte. A mimochodom ja neviem, kto vôbec usúdil že tri je to akurátne číslo ---prečo nie päť alebo šesť detí....hádam potom nepôjde o peňáze ???? je jednoduché nahlobiť kopec detí a potom sa sťažovať , že finančne nie sme na tom najlepšie. Pripadá mi to ako keď dievčatá na detskom ikrisku jedna druhej závidia ...aha, tá ma tri bábiky a a ja len dve. Možno som týmto príspevkom niekoho vytočil, ale tak to vidím ja a kľudne si tu ďalej pritakávajte, ako je super mať "TRI" deti...

• + nový príspevok
    modrofuzik1 29.05.2014, 08:34

nam sa teraz narodilo tretie babatko. sme stastni. je pravda, ze popri materskej robim. tri deti je poriadny zavazok. z jedneho platu, obycajneho nie manazerskeho, by sa to tazko utiahlo...

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa