Vaše príbehy

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 33

Prečo sa nevzdávať snov...

Príbeh jednej z vás... o bolesti, ale i nádeji a láske.

Pridané: 05.02.2014

Očami mamy - Vianoce(Mgr. Marika Koscelníková)

Už sú tu! Stromčeky, vyblýskané vianočné gule, hola-hej santovia a nesmrteľné pesničky znejúce v každom obchode. Kupuj, kupuj, míňaj, míňaj, poteš svoju rodinu, splň sny, sprav zázrak. Kúpiť, zabaliť, prekvapiť. Rozžiar očká svojich detí... Lebo sú Vianoce.

Pridané: 10.12.2013

Očami mamy - Zanášač domáci(Mgr. Marika Koscelníková)

V domácnostiach s malými deťmi sa dejú záhadné veci. Na to, že nájsť párovú ponožku či rukavicu je sherlockovská práca, sme si my mamy už zvykli. V čiernej diere ohraničenej metrami štvorcovými bytu či domu miznú lyžice, perá, kľúče od auta i bytu, mobilné telefóny, čajové sitká a iné dôležité veci každodenného života..

Pridané: 15.11.2013

Očami mamy(Mgr. Marika Koscelníková)

Deti v obchodoch nevidia rady. Predavačky, po novom asistentky predaja, podozrievavo pokukujú po malých stvoreniach. Na čo siahajú, s akými rukami a či na zem neutrúsia nejakú tú smietku z rohlíka. Pokiaľ ešte sedia v kočíku, sú ako tak akceptované. Samozrejme len v prípade, že nevstúpite do butiku, v ktorom kočiar zaberie celú cestičku...

Pridané: 11.10.2013

Pani alebo slečna?(Mgr. Marika Koscelníková)

Nedávno sme sa s kamarátkami bavili na tému, odkedy nás okolie začalo označovať „pani“. My ženy po tridsiatke sa stále necítime byť dostatočne staré na to, aby sme toto oslovenie prijali a zmierili sa s tým, že okolie nás už vníma inak. Nemám s týmto oslovením problém. Moje známe trošku áno. Slobodné a bezdetné, versus vydatá s dieťaťom. Vnímala by som oslovenie pani za urážlivé, keby som bola na ich mieste? Kedy sa stáva zo ženy „pani?“

Pridané: 14.09.2013

Vôňa septembra(PaedDr. Monika Kocifajová)

September ma špecifickú vôňu. Teda aspoň pre mňa. Vonia ako jahodová lízanka, ktorú som dostala v môj prvý školský deň. Vonia ako učebnice a nepopísané zošity, ktoré sú prísľubom nových vedomostí, ale zároveň i obavou pred neznámym, pred ďalším školským rokom. Vonia ako učebne, čisté a upratané, ako už nikdy viac počas školského roka. Vonia vlhkým lístím, hmlou i babím letom.

Pridané: 02.09.2013

Popôrodné blues prešlo do popôrodnej depresie....(z listov našich čitateliek)


Rozhodla som sa Vám napísať svoj príbeh. Prežila som popôrodnú depresiu a túto hrôzu by som nepriala nikomu. Má však svoje riešenie a je dôležité o tom vedieť. Trápiť sa nemusíme.

Pridané: 12.08.2013

Nikdy to nevzdávaj!(z listov našich čitateliek)

O veľkej sile, odhodlaní a túžbe... prinášame vám príbeh našej čitateľky.

Pridané: 11.08.2013

Hrdý otec a malý krtkoman(Mgr. Libor Popela)

Neviem, ako ostatné ľudské mláďatká, ale to naše viac ako ročné je majster minimalista. Na minimum skracuje spinkanie, pravidelne o pol šiestej ráno už bľaboce v postieľke a na rozdiel od rodičov má v sebe energie na vystrelenie rakety. To isté s prebaľovaním, kedy z gauča netrpezlivo uteká s pančuchami na pol žrde, teda na pol plienky, alebo s papaním, kedy sa posledné sústo zásadne prehĺta pri vyliezaní zo stoličky.

Pridané: 02.08.2013

Zostala jediná nádej(Ingeborg Nikol Kavečanská )

Na návštevu k lekárovi sme prišli pokojní a presvedčení, že nech už budú výsledky akékoľvek, zvládneme to. Obaja sme predsa dospelí, rozumní a rozvážni ľudia – žiadna panika nám teda nehrozí...

Pridané: 24.07.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa