Tipy pre vás

Užitočné informácie, tipy a zaujímavosti pre obdobie tehotenstva, ale i obdobie po pôrode. Ako funguje vaše telo? Ako sa vyvíja dieťatko? V časti "Odkazy" nájdete zaujímavé stránky, ale i dôležité kontakty, telefónne čísla a webstránky.

Užitočné kontakty

Kontakty, ktoré sa vám možno zídu.

Prvý zúbok

Medzi štvrtým a siedmym mesiacom života sa zvyčajne prerezáva prvý zúbok, ale sú deti, u ktorých sa ten očakávaný malý zázrak udeje až pred prvým rokom života. Ako zistíte, že sa zúbok tlačí von, a ako zmiernite bolesť a nekľud dieťatka? Prečítajte si čo potrebujete vedieť o prerezávaní prvých zúbkov.

Čo urobiť ako prvé pri podozrení na tehotnosť?

Existujú všeobecné príznaky, ktoré sú ale také individuálne, že nie vždy je možné sa nimi orientovať. Dokonca aj pri každom tehotenstve sú tieto príznaky rôzne, nie sú v zásade totožné. Medzi najčastejšie príznaky tehotenstva...

Zaujímavé web stránky

Máte dieťatko so špeciálnymi potrebami, alebo hľadáte zábavu pre deti? Odkazy na organizacie a inštitúcie.

Vývoj dieťaťa mesiac po mesiaci

Ako sa vyvíja vaše dieťatko počas jednotlivých mesiacov života? Ako ho môžete stimulovať? Aká strava je pre neho v tomto období vhodná? Všetko, čo potrebujete vedieť o jednotlivých mesiacoch vývoja vášho dieťaťa.

20 znakov tehotenstva

Aké sú prvé príznaky tehotenstva? Ranné nevoľnosti, napätie v prsníkoch, meškajúca menštruácia či zvláštny nepokoj. To všetko môže svedčiť o tom, že vo vašom tele vzniká nový život. Pozrite si zoznam neistých, pravdepodobných, ale aj istých znakov tehotenstva.

Mená

Možno to na začiatku vyzerá úplne jednoducho, a vraj sú páry, pre ktoré je výber mena ich budúceho potomka fakt hračkou. Dôraz a pozor pri výbere mena treba klásť na jeho význam. Zoznam mien a ich význam vám môže napomôcť pri výbere a rozhodovaní. Prajeme vám príjemné chvíle pri výbere mena, čo najmenej nezhôd a samozrejme, budúcim nositeľom krásneho mena hlavne veľa, veľa zdravia, a nech mu meno, ktoré vyberiete, prinesie v živote mnoho šťastia!

Tehotenstvo týždeň po týždni

Prežívate práve - ako sa hovorí - najkrajšie obdobie v živote ženy (a niekedy aj najťažšie) a chcete vedieť, čo práve váš malý drobček robí, ako rastie a čo sa deje s vašim telom?

Váha a výška dieťaťa

Vývoj dieťaťa je pediatrami sledovaný a ich váha a výška znamená, či sa dieťa vyvíja správne. Aké sú hranice, v akom veku koľko by malo vaše dieťa merať a vážiť? To sa dozviete u nás. Vyberte si vek dieťaťa a jeho pohlavie a dozviete sa, aké sú "tabuľkové" miery vášho drobca.

Výbavička pre bábätko

Bábätko sa narodí čo nevidieť a Vy chcete mať istotu, že ste na nič nezabudli. Pripravili sme pre Vás zoznam vecí, ktoré by vo výbavičke pre bábätko chýbať nemali a veríme, že vám to pomôže vo vašich prípravách na príchod nového človiečika.

Pôrodný plán

Bruško vám už poriadne „vykúka“ spod trička a hlavou vám čoraz častejšie víri myšlienka: „Ako to všetko dopadne?“ Všetky z nás si želajú, aby deň D prebehol podľa našich predstáv a aby v nás zanechal krásny a nezabudnuteľný zážitok, keď príde na svet naše dieťatko.

Čo so sebou do pôrodnice?

Ani ste sa nenazdali a Vaše tehotenstvo sa blíži ku koncu. Je čas pripraviť si tašku do pôrodnice, veď prísť to môže kedykoľvek. A ako to už býva, väčšinou to príde keď to najmenej čakáte. Aby ste sa vyhli stresu, či ste na niečo nezabudli, pripravili sme pre vás zoznam vecí, ktoré by vo vašej taške chýbať nemali.

Výpočet termínu pôrodu

Kedy sa narodí vaše bábätko? Výpočet termínu pôrodu je u nás jednoduchý. Stačí zadať prvý deň poslednej menštruácie a systém vám automaticky vypočíta, kedy máte pravdepodobný termín pôrodu. Samozrejme nezabudnite, že tento termín je len orientačný a aj vaším gynekológom bude pravdepodobne upresnený po usg vyšetrení.

Cvičenie pre tehotné

Pohyb v tehotenstve je pre mnohé neodmysliteľnou súčasťou tohto obdobia, iné sa možno s obavami rozhodujú, či a ktoré cviky sú pre ne vhodné a zvlášť, v ktorom mesiaci tehotenstva. Pripravili sme pre vás sumár po jednotlivých mesiacoch, podľa ktorého môžete cvičiť počas vášho tehotenstva.

Čínsky kalendár

V 13. storočí zostrojil jeden čínsky vedec kalendár, podľa ktorého sa dalo vypočítať pohlavie dieťaťa. Vstupnými údajmi boli mesiac počatia a lunárny vek matky v dobe počatia. Kalendár mal byť spoľahlivý na 99%, no výskumy zo Severnej Ameriky potvrdili iba 85% správnosť. Tak či onak – prečo si to nevyskúšať? 

 

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa