Tehotenstvo a pôrod

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 14

Chrípka a prechladnutie v tehotenstve(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Máme za sebou polovicu novembra a sychravé jesenné počasie vplýva na mnohých z nás. Práve v tomto období no nielen počas neho (približne od októbra do marca) sme vystavení oveľa väčšiemu riziku ochorenia na chrípku či prechladnutie. Ešte náchylnejší na vznik týchto chorôb sú starí ľudia, deti a tehotné ženy. Práve tehotným ženám sa budeme venovať v tomto článku.

Pridané: 20.01.2016

Hypertenzné choroby v tehotenstve(Zuzana Balogová)

Aké hypertenzné choroby hrozia počas tehotenstva?

Pridané: 19.01.2016

Kvasinková infekcia v tehotenstve(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Kvasinkové infekcie sú v tehotenstve veľmi častým problémom mnohých budúcich mamičiek. Kým v priebehu života sa s nimi stretlo 75% žien aspoň raz, riziko, že kvasinková infekcia zaútočí, je až 10 x vyššie v tehotenstve ako za normálnych okolností. Objaviť sa môže kedykoľvek počas tehotenstva, počas I., II. aj III. trimestra.

Pridané: 13.01.2016

Ani tento rok nezaostávali rodičia v originalite mien pre svoje novorodeniatka.

Posledné roky si držia prvé priečky najobľúbenejších mien stále „Emky“, „Sofinky“, „Ninky“ a u chlapcov „Jakubkovia“, „Adamkovia“ či „Miškovia“.

Pridané: 15.12.2015

Močový trakt a tehotenstvo(MUDr. Peter Brenišin)

Je známe, že obličky podstupujú počas tehotenstva mimoriadnu záťaž. Logicky sú teda kladené zvýšené nároky aj na močový trakt, čo sa môže prejaviť nie najpríjemnejším spôsobom. Viac na túto tému nám priblíži gynekológ MUDr. Peter Brenišin.

Pridané: 21.11.2015

Lieky na alergie a tehotenstvo

V súčasnosti pomerne značná časť obyvateľstva trpí rôznymi alergiami, takže spojenie tehuľka-alergia nie je ničím výnimočným. Tu však treba predsa len odlíšiť „klasické“ alergie a astmu.

Pridané: 17.11.2015

Keď tehuľka chrápe...

Spiace tehuľky vyzerajú rozkošne. Mnohé sa im podobáme. Až do momentu, keď sa v noci ozve v spálni chrapot. A na vine zrazu nie je iba manžel...

Pridané: 04.11.2015

Na pôrod – vždy pripravená!

Tak to si asi nemôže povedať každá tehuľka, ale predsa len, keďže ide o taký významný okamih v živote, podceniť ho úplne nie je namieste.

Pridané: 29.10.2015

Mravenčenie rúk a nôh

Niektoré tehuľky zažívajú v tehotenstve nepríjemné pocity, keď sa objaví mravenčenie v nohách alebo aj v rukách. Hlavne v nohách to niekedy môže prerásť až do kŕčov.

Pridané: 28.10.2015

Veľké kolísanie cukru počas gravidity

V tehotnosti dochádza k zmenám metabolizmu cukrov, čo môže zapríčiniť kolísanie hladiny glukózy v krvi. Ide o súhrnnú prácu niekoľkých faktorov.

Pridané: 23.10.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa