Tehotenstvo a pôrod

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 13

Výbavička pre bábätko

Bábätko sa narodí čo nevidieť a Vy chcete mať istotu, že ste na nič nezabudli. Pripravili sme pre Vás zoznam vecí, ktoré by vo výbavičke pre bábätko chýbať nemali a veríme, že vám to pomôže vo vašich prípravách na príchod nového človiečika.

Pridané: 23.07.2015

Syndróm dolnej dutej žily

Možno ste aj vy počas poradne začuli z úst gynekológa tento termín a vôbec netušíte, o čo ide. Je nazývaný aj syndróm kompresie vény cava a patrí k poruchám krvného obehu spojeným s tehotenstvom. Objavuje sa v poslednej tretine gravidity, niekedy dokonca priamo počas pôrodu.

Pridané: 28.06.2015

Plávanie v gravidite

Považuje sa za najvhodnejší šport pre tehotné ženy. Aj to však má svoje ALE...

Pridané: 26.06.2015

Ach, tie hormóny!(redakcia)

V jednej chvíli ste tá najšťastnejšia žena na zemi, smejete sa, vaše vízie do budúcnosti hrajú tými najpastelovejšími farbami. O pár minút nato sa vám zrúti celý svet, najradšej by ste sa niekam ukryli, slzy máte na krajíčku a manžel vám lezie pekelne na nervy. Nie, nebojte sa, nezbláznili ste sa. Celý tento „cirkus“ majú na...
Pridané: 25.06.2015

Hypertenzné choroby v tehotenstve(Zuzana Balogová)

Aké hypertenzné choroby hrozia počas tehotenstva?

Pridané: 21.05.2015

Pohodové tehuľkovanie(Eva Kliská)

Tak aj takto môžu budúce mamičky prežiť zázračných deväť mesiacov, alebo aj nie. Sú ženy, ktoré si tehotenstvo pochvaľujú, dokonca sa cítia lepšie ako keď bábätko nečakali. Na druhej strane sú tehuľky, ktoré to také úplne jednoduché nemajú.

Pridané: 13.05.2015

Stotožnili ste sa s rolou matky?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Rola predstavuje určitý súbor očakávaní. V tomto prípade očakávaní kladených na nás, keď sme matkami. Často hovoríme, že rolou matky sa náš život stal akýmsi naplneným a pokojnejším, je to pretože rola matky so sebou prináša často aj zmenu hodnotovej orientácie a životného štýlu. Spoločnosť očakáva, že keď sa žena stane matkou, razom je z nej obetavá, nežná, milujúca bytosť.

Pridané: 11.05.2015

Kŕčové žily - na nohách, ale i na maternici(MUDr. Peter Brenišin)

Nepatria k príjemným sprievodným javom počas tehotenstva. Aká je ich liečba a čoho sa majú tehotné ženy vyvarovať,  nám popíše gynekológ MUDr. Peter Brenišin.

Pridané: 23.04.2015

Tri trimestre tehotenstva(redakcia MAMA a ja)

Gravidita sa člení na tri časové úseky – trimestre. Viete, v ktorom práve ste?

Pridané: 12.04.2015

Obezita a tehotenstvo - týka sa aj vás?(redakcia MAMA a ja)

Ak sa tento problém týka aj vás, teda máte nadváhu či obezitu a obávate sa, ako vaša nadváha môže ovplyvniť zdravie vášho budúceho dieťatka, snažte sa byť čo najviac aktívnou ešte pred naplánovaním tehotenstva, starajte sa o seba a upravte si životosprávu.

Pridané: 26.03.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa