Tehotenstvo a pôrod

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 13

Ako nepribrať priveľa v tehotenstve(Gabriela Zelinková)

Koľko by ste v tehotenstve mali pribrať, aká je vhodná životospráva a ďalšie tipy si prečítate v našom článku.

Pridané: 04.10.2015

Menej plodovej vody(MAMA a ja)

Treba sa báť?

Pridané: 03.10.2015

Kvasinková infekcia v tehotenstve(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Kvasinkové infekcie sú v tehotenstve veľmi častým problémom mnohých budúcich mamičiek. Kým v priebehu života sa s nimi stretlo 75% žien aspoň raz, riziko, že kvasinková infekcia zaútočí, je až 10 x vyššie v tehotenstve ako za normálnych okolností. Objaviť sa môže kedykoľvek počas tehotenstva, počas I., II. aj III. trimestra.

Pridané: 27.09.2015

Aké oblečenie nosiť v tehotenstve?

Telo ženy sa počas tehotenstva mení a tomu je nutné prispôsobiť aj štýl obliekania. Tak, aby ste sa v oblečení cítila dobre, pohodlne a zároveň v ňom aj pekne vyzerala. Prinášame niekoľko základných tipov, ako tohto stavu docieliť.

Pridané: 18.09.2015

Starostlivosť o chrup počas tehotenstva(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Tehotenstvo patrí nepochybne k jednému z najkrajších období v živote ženy. V organizme budúcej mamičky prebieha množstvo hormonálnych zmien, ktoré ovplyvňujú orgány aj tkanivá, dutinu ústnu nevynímajúc. S obdobím tehotenstva a chrupom sa spája mnoho mýtov a fám, ako napr. väčšia kazivosť zubov, zápal či krvácanie ďasien. Ako to je teda v skutočnosti?

Pridané: 27.08.2015

Intímna hygiena v najcitlivejšom období(MUDr. Peter Brenišin)

Každá žena sa prirodzene snaží, aby bola vždy čistá a upravená. Neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o telo je aj intímna hygiena.

Pridané: 19.08.2015

Tehotenský preukaz(MUDr. Jozef Záhumenský)

Materská knižka sprevádza každú budúcu mamičku od desiateho týždňa tehotenstva až po samotný pôrod. Čo znamenajú všetky tie lekárske značky, čísla a iné záznamy, sme sa opýtali gynekológa MUDr. Jozefa Záhumenského.

Pridané: 04.08.2015

Čakáme veľké bábätko alebo makrosomia plodu(Zuzana Balogová)

Je vaše dieťatko v brušku veľké?

Pridané: 03.08.2015

Výbavička pre bábätko

Bábätko sa narodí čo nevidieť a Vy chcete mať istotu, že ste na nič nezabudli. Pripravili sme pre Vás zoznam vecí, ktoré by vo výbavičke pre bábätko chýbať nemali a veríme, že vám to pomôže vo vašich prípravách na príchod nového človiečika.

Pridané: 23.07.2015

Syndróm dolnej dutej žily

Možno ste aj vy počas poradne začuli z úst gynekológa tento termín a vôbec netušíte, o čo ide. Je nazývaný aj syndróm kompresie vény cava a patrí k poruchám krvného obehu spojeným s tehotenstvom. Objavuje sa v poslednej tretine gravidity, niekedy dokonca priamo počas pôrodu.

Pridané: 28.06.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Aktuálne vydanie

Anketa

Žiadna aktuálna anketa