Tehotenstvo a pôrod

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 14

Močový trakt a tehotenstvo(MUDr. Peter Brenišin)

Je známe, že obličky podstupujú počas tehotenstva mimoriadnu záťaž. Logicky sú teda kladené zvýšené nároky aj na močový trakt, čo sa môže prejaviť nie najpríjemnejším spôsobom. Viac na túto tému nám priblíži gynekológ MUDr. Peter Brenišin.

Pridané: 21.11.2015

Lieky na alergie a tehotenstvo

V súčasnosti pomerne značná časť obyvateľstva trpí rôznymi alergiami, takže spojenie tehuľka-alergia nie je ničím výnimočným. Tu však treba predsa len odlíšiť „klasické“ alergie a astmu.

Pridané: 17.11.2015

Keď tehuľka chrápe...

Spiace tehuľky vyzerajú rozkošne. Mnohé sa im podobáme. Až do momentu, keď sa v noci ozve v spálni chrapot. A na vine zrazu nie je iba manžel...

Pridané: 04.11.2015

Na pôrod – vždy pripravená!

Tak to si asi nemôže povedať každá tehuľka, ale predsa len, keďže ide o taký významný okamih v živote, podceniť ho úplne nie je namieste.

Pridané: 29.10.2015

Mravenčenie rúk a nôh

Niektoré tehuľky zažívajú v tehotenstve nepríjemné pocity, keď sa objaví mravenčenie v nohách alebo aj v rukách. Hlavne v nohách to niekedy môže prerásť až do kŕčov.

Pridané: 28.10.2015

Veľké kolísanie cukru počas gravidity

V tehotnosti dochádza k zmenám metabolizmu cukrov, čo môže zapríčiniť kolísanie hladiny glukózy v krvi. Ide o súhrnnú prácu niekoľkých faktorov.

Pridané: 23.10.2015

Herpes zoster v tehotenstve

Herpes zoster, ľudovo nazývaný „pásový opar“, je ochorenie, ktoré postihuje najmä starších pacientov, nakoľko analogicky s inými vírusmi zo skupiny herpesvírusov sa aj tento aktivuje pri oslabenom imunitnom systéme. Občas sa však herpes môže objaviť aj u tehuľky. Čo v takom prípade?

Pridané: 22.10.2015

Kegelove cviky

Tieto špeciálne posilňovacie cviky opísal v roku 1940 Dr. Arnold Kegel ako metódu liečby žien so stresovou inkontinenciou prejavujúcou sa počas tehotenstva alebo po pôrode v dôsledku oslabenia panvových svalov.

Pridané: 17.10.2015

Ako nepribrať priveľa v tehotenstve(Gabriela Zelinková)

Koľko by ste v tehotenstve mali pribrať, aká je vhodná životospráva a ďalšie tipy si prečítate v našom článku.

Pridané: 04.10.2015

Menej plodovej vody(MAMA a ja)

Treba sa báť?

Pridané: 03.10.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa