Tehotenstvo a pôrod

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 10

Ako sa dá zistiť pohlavie dieťatka pre narodením?

Chcete vedieť pohlavie vášho dieťatka ešte pred jeho narodením?

Pridané: 05.03.2014

Kegelove cviky

Tieto špeciálne posilňovacie cviky opísal v roku 1940 Dr. Arnold Kegel ako metódu liečby žien so stresovou inkontinenciou prejavujúcou sa počas tehotenstva alebo po pôrode v dôsledku oslabenia panvových svalov.

Pridané: 03.03.2014

Tehotenstvo - otázky a odpovede (trochu inak)(zdroj: internet)

Pobavte sa s nami... o tehotenstve netreba len vážne!

Pridané: 25.02.2014

NOMEN OMEN(Andrea Mániková)

Každý rodič očakávajúci narodenie svojho potomka stojí pred peknou úlohou, a to – výber mena pre svoje dieťa. Zvyčajne sa v rodinách vedú dlhé debaty, aké meno dajú rodičia svojmu potomkovi, či dostane meno, ktoré má už v rodine tradíciu, alebo rodičia podľahnú móde, prípadne dajú prednosť menu, ktoré v rodine doteraz nemali. Nezriedka rodičia majú pripravených viac mien a rozhodnú sa až po pôrode, keď prvýkrát uvidia svoje bábätko.

Pridané: 21.02.2014

Chrípka a prechladnutie v tehotenstve(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Máme za sebou polovicu novembra a sychravé jesenné počasie vplýva na mnohých z nás. Práve v tomto období no nielen počas neho (približne od októbra do marca) sme vystavení oveľa väčšiemu riziku ochorenia na chrípku či prechladnutie. Ešte náchylnejší na vznik týchto chorôb sú starí ľudia, deti a tehotné ženy. Práve tehotným ženám sa budeme venovať v tomto článku.

Pridané: 13.11.2013

Jedinečné a výnimočné stretnutie s lektorkou Medzinárodnej asociácie masáží dojčiat

Jedinečné a  výnimočné stretnutie s lektorkou Medzinárodnej asociácie masáží dojčiat Mgr. Janou Ondruškovou - a vy na ňom môžete byť!

Pridané: 23.08.2013

Stotožnili ste sa s rolou matky?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Rola predstavuje určitý súbor očakávaní. V tomto prípade očakávaní kladených na nás, keď sme matkami. Často hovoríme, že rolou matky sa náš život stal akýmsi naplneným a pokojnejším, je to pretože rola matky so sebou prináša často aj zmenu hodnotovej orientácie a životného štýlu. Spoločnosť očakáva, že keď sa žena stane matkou, razom je z nej obetavá, nežná, milujúca bytosť.

Pridané: 04.08.2013

Uhorka s medom, alebo ako je to s tehotenskými „chúťkami“? (Mgr. Marika Koscelníková)

Som čokoholik. Musím mať čokoládu každý deň. S malou deväťmesačnou prestávkou. Dieťa v mojom tele nesúhlasilo s prehnanou dávkou cukru a čojaviemčoho v čokoláde. To malé stvorenie bolo už vtedy rozumnejšie ako ja. Namiesto sladkostí chcelo paradajky. Veľa paradajok. Môj manžel nie je snehulienka, tak v zime kupoval také škaredé umelé napodobeniny paradajok, ale aj tie chutili. Keď som už opäť sama so svojím telom, čokoholizmus sa vrátil. Škoda. Tak čakám a dúfam, že ak si ma ďalšie nové stvorenie vyberie za matku, vymením čokoládku za patizón. 

Pridané: 13.04.2013

Starostlivosť o chrup počas tehotenstva(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Tehotenstvo patrí nepochybne k jednému z najkrajších období v živote ženy. V organizme budúcej mamičky prebieha množstvo hormonálnych zmien, ktoré ovplyvňujú orgány aj tkanivá, dutinu ústnu nevynímajúc. S obdobím tehotenstva a chrupom sa spája mnoho mýtov a fám, ako napr. väčšia kazivosť zubov, zápal či krvácanie ďasien. Ako to je teda v skutočnosti?

Pridané: 04.04.2013

Kvasinková infekcia v tehotenstve(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Kvasinkové infekcie sú v tehotenstve veľmi častým problémom mnohých budúcich mamičiek. Kým v priebehu života sa s nimi stretlo 75% žien aspoň raz, riziko, že kvasinková infekcia zaútočí, je až 10 x vyššie v tehotenstve ako za normálnych okolností. Objaviť sa môže kedykoľvek počas tehotenstva, počas I., II. aj III. trimestra.

Pridané: 15.03.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa