Tehotenstvo a pôrod

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 13

Starostlivosť o chrup počas tehotenstva(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Tehotenstvo patrí nepochybne k jednému z najkrajších období v živote ženy. V organizme budúcej mamičky prebieha množstvo hormonálnych zmien, ktoré ovplyvňujú orgány aj tkanivá, dutinu ústnu nevynímajúc. S obdobím tehotenstva a chrupom sa spája mnoho mýtov a fám, ako napr. väčšia kazivosť zubov, zápal či krvácanie ďasien. Ako to je teda v skutočnosti?

Pridané: 27.08.2015

Intímna hygiena v najcitlivejšom období(MUDr. Peter Brenišin)

Každá žena sa prirodzene snaží, aby bola vždy čistá a upravená. Neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o telo je aj intímna hygiena.

Pridané: 19.08.2015

Tehotenský preukaz(MUDr. Jozef Záhumenský)

Materská knižka sprevádza každú budúcu mamičku od desiateho týždňa tehotenstva až po samotný pôrod. Čo znamenajú všetky tie lekárske značky, čísla a iné záznamy, sme sa opýtali gynekológa MUDr. Jozefa Záhumenského.

Pridané: 04.08.2015

Čakáme veľké bábätko alebo makrosomia plodu(Zuzana Balogová)

Je vaše dieťatko v brušku veľké?

Pridané: 03.08.2015

Výbavička pre bábätko

Bábätko sa narodí čo nevidieť a Vy chcete mať istotu, že ste na nič nezabudli. Pripravili sme pre Vás zoznam vecí, ktoré by vo výbavičke pre bábätko chýbať nemali a veríme, že vám to pomôže vo vašich prípravách na príchod nového človiečika.

Pridané: 23.07.2015

Syndróm dolnej dutej žily

Možno ste aj vy počas poradne začuli z úst gynekológa tento termín a vôbec netušíte, o čo ide. Je nazývaný aj syndróm kompresie vény cava a patrí k poruchám krvného obehu spojeným s tehotenstvom. Objavuje sa v poslednej tretine gravidity, niekedy dokonca priamo počas pôrodu.

Pridané: 28.06.2015

Plávanie v gravidite

Považuje sa za najvhodnejší šport pre tehotné ženy. Aj to však má svoje ALE...

Pridané: 26.06.2015

Ach, tie hormóny!(redakcia)

V jednej chvíli ste tá najšťastnejšia žena na zemi, smejete sa, vaše vízie do budúcnosti hrajú tými najpastelovejšími farbami. O pár minút nato sa vám zrúti celý svet, najradšej by ste sa niekam ukryli, slzy máte na krajíčku a manžel vám lezie pekelne na nervy. Nie, nebojte sa, nezbláznili ste sa. Celý tento „cirkus“ majú na...
Pridané: 25.06.2015

Hypertenzné choroby v tehotenstve(Zuzana Balogová)

Aké hypertenzné choroby hrozia počas tehotenstva?

Pridané: 21.05.2015

Pohodové tehuľkovanie(Eva Kliská)

Tak aj takto môžu budúce mamičky prežiť zázračných deväť mesiacov, alebo aj nie. Sú ženy, ktoré si tehotenstvo pochvaľujú, dokonca sa cítia lepšie ako keď bábätko nečakali. Na druhej strane sú tehuľky, ktoré to také úplne jednoduché nemajú.

Pridané: 13.05.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa