Tehotenstvo a pôrod

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 21

Tvrdnutie brucha u tehuľky(MAMA a ja)

Tvrdnutie bruška je pomerne častou komplikáciou v tehotenstve.

Pridané: 21.07.2014

Zlá zrážanlivosť krvi v tehotenstve(MAMA a ja)

Organizmus tehotnej ženy prechádza viacerými zmenami, niektoré z nich sa dotýkajú priamo krvi.

Pridané: 19.07.2014

Mdloby v tehotenstve(MAMA a ja)

Ženy mávajú v tehotenstve často problémy so slabosťou a s omdlievaním, ktoré sú spôsobené nízkym krvným tlakom a nedostatočným zásobením mozgu krvou.

Pridané: 07.07.2014

Ako sa dá zistiť pohlavie dieťatka pre narodením?

Chcete vedieť pohlavie vášho dieťatka ešte pred jeho narodením?

Pridané: 05.03.2014

Kegelove cviky

Tieto špeciálne posilňovacie cviky opísal v roku 1940 Dr. Arnold Kegel ako metódu liečby žien so stresovou inkontinenciou prejavujúcou sa počas tehotenstva alebo po pôrode v dôsledku oslabenia panvových svalov.

Pridané: 03.03.2014

Tehotenstvo - otázky a odpovede (trochu inak)(zdroj: internet)

Pobavte sa s nami... o tehotenstve netreba len vážne!

Pridané: 25.02.2014

NOMEN OMEN(Andrea Mániková)

Každý rodič očakávajúci narodenie svojho potomka stojí pred peknou úlohou, a to – výber mena pre svoje dieťa. Zvyčajne sa v rodinách vedú dlhé debaty, aké meno dajú rodičia svojmu potomkovi, či dostane meno, ktoré má už v rodine tradíciu, alebo rodičia podľahnú móde, prípadne dajú prednosť menu, ktoré v rodine doteraz nemali. Nezriedka rodičia majú pripravených viac mien a rozhodnú sa až po pôrode, keď prvýkrát uvidia svoje bábätko.

Pridané: 21.02.2014

Chrípka a prechladnutie v tehotenstve(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Máme za sebou polovicu novembra a sychravé jesenné počasie vplýva na mnohých z nás. Práve v tomto období no nielen počas neho (približne od októbra do marca) sme vystavení oveľa väčšiemu riziku ochorenia na chrípku či prechladnutie. Ešte náchylnejší na vznik týchto chorôb sú starí ľudia, deti a tehotné ženy. Práve tehotným ženám sa budeme venovať v tomto článku.

Pridané: 13.11.2013

Jedinečné a výnimočné stretnutie s lektorkou Medzinárodnej asociácie masáží dojčiat

Jedinečné a  výnimočné stretnutie s lektorkou Medzinárodnej asociácie masáží dojčiat Mgr. Janou Ondruškovou - a vy na ňom môžete byť!

Pridané: 23.08.2013

Bonding – magické hodiny po pôrode(Mgr. Jana Bašnáková, MSc. Mgr. Eva Vavráková, PhD. PhDr. Jana Zemandl, PhD. Článok bol publikovaný v júlovom vydaní časopisu MAMA a ja.)

Prvé spoločné chvíle prežívame s dieťatkom zvyčajne v pôrodnici, ktorá vo veľkej miere podmieňuje, ako budú tieto momenty vyzerať. Čo presne sa vtedy deje? Ako čo najlepšie naštartovať vzťah s človiečikom, ktorý bude už navždy patriť medzi tých „zopár najdôležitejších“ v našom živote?

Pridané: 08.08.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa