Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 9

Život na kôpke(PhDr. Petr Šmolka)

Už takmer každá tretia dvojica si zvolí namiesto manželstva skôr život „na kôpke“ . Celkom by ma zaujímalo, na kôpke čoho vlastne žijú, podstatné však je, že manželstvo ako inštitúcia vyšla u nás v posledných rokoch akosi z módy. Pýtate sa prečo?

Pridané: 15.06.2014

Európski spotrebitelia preferujú sklo(MAMA a ja)

Výsledky celoeurópskeho prieskumu nezávislej agentúry InSites ukazujú, že obľuba sklenených obalov je súčasťou trendu zdravého a „udržateľného“ životného štýlu.

Pridané: 12.06.2014

Sme národ zamračených alebo usmievajúcich sa ľudí?(Redakcia MAMA a ja)

V medziľudskej interakcii platí: „Čím širší a žiarivejší úsmev, tým vrúcnejší človek.“

Pridané: 15.05.2014

Očami mamy - psíčkari(Mgr. Marika Koscelníková)

Sú aj miesta na Zemi, kde váš pes vkročiť nemôže. Napríklad na ihrisko, na miesta v parku vyhradené deťom, dokonca sú aj celé lesoparky, kam pes nemôže.

Pridané: 12.05.2014

10 spôsobov ako minimalizovať stres(Lenka Debnárová)

Stres je reakcia na rôzne stimuly (či už psychické, mentálne alebo emocionálne – vnútorný alebo vonkajší), ktoré majú tendenciu nás naštvať. Ak sú reakcie nevhodné, môžu prerásť až do zdravotných problémov. Lekári uvádzajú, že problémy spojené so stresom sa potom prejavujú zhoršovaním problémov v rôznych iných zdravotných problémoch ako je astma, alergie, migrény a kožné ekzémy. Faktom je, že 75 – 90 % všetkých návštev u lekára je prisudzovaných stresu.

Pridané: 19.04.2014

Prebuďte sa do jari!(Mgr. Marika Koscelníková)

Aké je to pohodlné. Vyzuť čižmy a nechať svoje nohy pobehovať v teniskách a poltopánkach. Odložiť zimnú bundu doma a vytiahnuť šmrncovnú koženku. Pomalým krokom si na prechádzke vychutnávať príjemné slnko a hlavne – konečne sa začína sezóna detských ihrísk. Stačí drobca obliecť a vypustiť, nech si užije preliezky, šmykľavky, pieskovisko a čerstvý vzduch. My si ich môžeme užiť s ním.

Pridané: 13.04.2014

Joga pre deti(Mgr. Marika Koscelníková)

Má vaše dieťa problémy so správnym držaním tela, ploché nohy, trápia ho tráviace problémy? Skúste v jeho tele povzbudiť „dobré“ procesy. V absolútne nesúťaživom duchu a s veľkou dávkou hravosti sa môže naučiť koordinovať svoje pohyby, správne dýchať a koncentrovať sa. Joga je aj pre deti.

Pridané: 06.04.2014

Liečivé účinky jarnej zeleniny: mrkva, špargľa, šalát a reďkovka(Lenka Debnárová)

Máme tu jar a s ňou konečne jarnú zeleninku. Má veľmi blahodarné účinky na naše zdravie. Regeneruje a posilňuje organizmus vo všetkých smeroch.

Pridané: 30.03.2014

Fejk? Ďakujem, neprosím.(Mgr. Marika Koscelníková)

Zdá sa, že nosenie fejkov je spoločensky akceptované. Podľa prieskumu GfK len tretina Slovákov a Čechov má voči napodobeninám značkových výrobkov odmietavý postoj. Nielen že väčšine opýtaných imitácie neprekážajú, nemali by problém s nosením „nepravých“ značiek za predpokladu, že by o tom okolie nevedelo.

Pridané: 20.03.2014

Krásne vlasy aj po pôrode

Zanechalo tehotenstvo stopy na vašich vlasoch? Sú vaše vlasy jemné, bez lesku, alebo vám začali nadmerne vypadávať? Nebojte sa, máme pre vás riešenie na každý váš vlasový problém.

Pridané: 15.02.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa