Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 9

10 spôsobov ako minimalizovať stres(Lenka Debnárová)

Stres je reakcia na rôzne stimuly (či už psychické, mentálne alebo emocionálne – vnútorný alebo vonkajší), ktoré majú tendenciu nás naštvať. Ak sú reakcie nevhodné, môžu prerásť až do zdravotných problémov. Lekári uvádzajú, že problémy spojené so stresom sa potom prejavujú zhoršovaním problémov v rôznych iných zdravotných problémoch ako je astma, alergie, migrény a kožné ekzémy. Faktom je, že 75 – 90 % všetkých návštev u lekára je prisudzovaných stresu.

Pridané: 19.04.2014

Prebuďte sa do jari!(Mgr. Marika Koscelníková)

Aké je to pohodlné. Vyzuť čižmy a nechať svoje nohy pobehovať v teniskách a poltopánkach. Odložiť zimnú bundu doma a vytiahnuť šmrncovnú koženku. Pomalým krokom si na prechádzke vychutnávať príjemné slnko a hlavne – konečne sa začína sezóna detských ihrísk. Stačí drobca obliecť a vypustiť, nech si užije preliezky, šmykľavky, pieskovisko a čerstvý vzduch. My si ich môžeme užiť s ním.

Pridané: 13.04.2014

Joga pre deti(Mgr. Marika Koscelníková)

Má vaše dieťa problémy so správnym držaním tela, ploché nohy, trápia ho tráviace problémy? Skúste v jeho tele povzbudiť „dobré“ procesy. V absolútne nesúťaživom duchu a s veľkou dávkou hravosti sa môže naučiť koordinovať svoje pohyby, správne dýchať a koncentrovať sa. Joga je aj pre deti.

Pridané: 06.04.2014

Liečivé účinky jarnej zeleniny: mrkva, špargľa, šalát a reďkovka(Lenka Debnárová)

Máme tu jar a s ňou konečne jarnú zeleninku. Má veľmi blahodarné účinky na naše zdravie. Regeneruje a posilňuje organizmus vo všetkých smeroch.

Pridané: 30.03.2014

Fejk? Ďakujem, neprosím.(Mgr. Marika Koscelníková)

Zdá sa, že nosenie fejkov je spoločensky akceptované. Podľa prieskumu GfK len tretina Slovákov a Čechov má voči napodobeninám značkových výrobkov odmietavý postoj. Nielen že väčšine opýtaných imitácie neprekážajú, nemali by problém s nosením „nepravých“ značiek za predpokladu, že by o tom okolie nevedelo.

Pridané: 20.03.2014

Krásne vlasy aj po pôrode

Zanechalo tehotenstvo stopy na vašich vlasoch? Sú vaše vlasy jemné, bez lesku, alebo vám začali nadmerne vypadávať? Nebojte sa, máme pre vás riešenie na každý váš vlasový problém.

Pridané: 15.02.2014

Byť zdravá a v pohode(Mgr. Marika Koscelníková)

Mám rada svoje telo a odpúšťam si. Zaslúžim si uzdraviť sa. Vyživujem svoje telo chutnou a zdravou potravou. Každá ruka, ktorá sa dotkne môjho tela, uzdravuje. Moje bunky sú zdravé a zo dňa na deň silnejšie. Som v bezpečí. Mám sa rada. Život ma miluje. (Afirmácie na uzdravovanie. Zdroj: Hayová, Richardsonová: Môžete si vytvoriť úžasný život).

Pridané: 26.01.2014

Čo tento rok určite (ne)stihnem(Mgr. Marika Koscelníková)

Stanoviť si cieľ znamená naplánovať si k nemu aj cestu. Najlepšie hneď na štarte. Povedať si chcem, budem, je ľahké, ale dať slovám reálnu podobu, býva náročnejšie. Ak naozaj chcete vylepšiť niektorú oblasť svojho života a využijete na to začiatok nového roka, porozmýšľajte o tom ako. Nepochybujte o svojom rozhodnutí. Verte si, že zmenu máte vo svojich rukách. Vizualizujte si, ako vyzeráte v novej situácii a aké pozitíva vám to prinesie. Naplánujte si konkrétne kroky, ktoré podniknete, aby ste dosiahli to, po čom túžite. Lebo nič nejde len tak. Len málo ľudí skončilo so svojimi zlozvykmi dofajčením poslednej cigarety, či dojedením  posledného kúska čokolády pri polnočnom výbuchu silvestrovského ohňostroja. Nechcite byť hrdinom. Ak túžite po zmene, je to makačka!

Pridané: 31.12.2013

Frutariánstvo: štýl života, či diéta?(Lenka Debnárová)

Frutariánstvo ako diéta je vhodné iba vtedy, ak potrebujeme zhodiť kilo – dve, napríklad do plesových šiat. Pozrime sa na bezpečnosť, výhody a zápory tohto životného štýlu.

Pridané: 20.12.2013

Chcem niečo zmeniť, ale... (Mgr. Marika Koscelníková)

Každý z nás má rád istoty. Partnerské, finančné, pracovné, spoločenské, politické. Zaužívané rituály a stereotypy nám dávajú pocit bezpečia. Vo svete, ktorý sme si okolo seba vytvorili, sa cítime pohodlne. Poznáme jeho zákony a vieme ako v ňom fungovať. Máme radi svoju zónu istoty. Tú si vytvárame nielen v rodinnom živote, ale aj v pracovnom, či osobnom. Niekde vo vnútri možno máme pocit, že by sme aj chceli niečo viac, niečo iné. Páčilo by sa nám, keby sa veci, s ktorými nie sme až tak veľmi spokojní,  zmenili. Vždy si však vieme nájsť aj dôvody prečo to neurobiť a neprekročiť kruh vlastného pohodlia. Znamenalo by to prevziať za seba zodpovednosť a rátať s tým, že to nemusí dopadnúť dobre.

Pridané: 09.11.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa