Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3

Recept na šťastné manželstvo neexistuje, ale...(PhDr. Viola Zlámalová)

Iba jeden z partnerov nedokáže zmeniť vzťah na kvalitnejší. Na to sú potrební dvaja.

Pridané: 09.08.2015

Pauza vo vzťahu - záchranná brzda alebo forma bezbolestného rozchodu?(Mgr. Marika Koscelníková)

„Dajme si pauzu“ je obľúbená fráza partnerov vo  chvíli, keď nevedia ako ďalej vo vzťahu. Dočasné odlúčenie by malo mať svoje pravidlá.

Pridané: 28.07.2015

Je tehotenstvo sexy?(redakcia MAMA a ja)

O tehotenstve a sexe sa toho hovorí veľa... V médiách už táto téma prestáva byť tabu, a tak sa dozvedáme nielen to, ktorá tehotná celebrita je podľa ankety časopisu People najsexi, ale často aj to, či a ako si kto v tehotenstve "užíva".

Pridané: 26.07.2015

Keď MY nerovná sa JA a TY(Dagmar Baluchová)

Kamilin príbeh je o šťastí, sklamaní a opäť o šťastí, hoci v inej podobe...

Pridané: 15.07.2015

Prečo ženy rozprávajú a muži mlčia(Mgr. M. Koscelníková)

Poznáte to. Svojmu drahému vysvetľujete, čím vás dnes nazlostila susedka, prečo ste zložili mame telefón, alebo aký problém potrebujete vo vašom vzťahu riešiť... a on nič. Namiesto očakávanej podpory, vyslovenia názoru či vyjadrenia postoja, mlčí. Nič vás tak z dnešného dňa nerozhodilo ako práve to jeho mlčanie...

Pridané: 29.05.2015

Milujem, miluješ...(Mgr. M. Koscelníková)

Jemnučké chvenie v bruchu, červeň v tvári a rozklepané kolená... Zaláskovaní sme boli (aj sme) asi všetci. Poznáme radosti aj starosti tohto citu a jeho gýčovitosť sa nám nikdy nepreje. V týchto dňoch nám visí nad hlavou ako Damoklov meč Valentín. Čo s tým?  Ako sa potešiť, utešiť? Nechať sa strhnúť a rozdávať srdiečka, alebo ignorovať komerčnú snahu zvýšiť tržby v obchodoch a službách?

Pridané: 24.05.2015

Sex vo vzťahu(M. Výbošťoková Freytag)

Dáš si sex? Áno sex. Téma už tak bežná a predsa tabu. Valí sa na nás z každej strany. Z plagátov, bilboardov, obrazoviek, internetu, ... Mladé dievčatá sa sexu obávajú a chlapci sa naň s obavami tešia. Nabudení pohľadmi na dokonalé telá hercov, spevákov, či modeliek sa mnohokrát bezhlavo vrhajú do nových zážitkov čím ďalej tým v skoršom veku. Česť výnimkám!

Pridané: 24.10.2014

Alfa princíp (Mgr. Marika Koscelníková)

Poznáte ju. Je taká akou nechcete aby bola. Väčšinou sa nachádza vo vašej blízkosti keď je vám to najmenej príjemné. Prípadne sa mihne v blízkosti muža, ktorý jej venuje nielen letmý pohľad. Vy viete, že nič z toho, lebo Ona by sa s takým ( akého vy máte) na rande nedohodla, ale predsa...načo sa tam obšmieta.

Pridané: 21.10.2014

Nevera (nie) je čiernobiela(Mgr. Marika Koscelníková)

Partnerský vzťah by mal byť založený na vzájomnom rešpekte. Akýkoľvek krok, ktorý vedie k ublíženiu či poníženiu toho druhého, je krokom vedľa. Zámerným alebo nezámerným, v každom prípade zraňujúcim. Nevera je takýmto krokom pokiaľ je za hranicami pravidiel, ktoré si partneri v rámci vzťahu dohodli. Ak je nevera zradou týchto pravidiel a prekročením hraníc, môžeme hovoriť aj o nedostatočnej úcte k partnerovi, ktorého táto...
Pridané: 05.10.2014

Očami mamy – O mužoch (Mgr. Marika Koscelníková)

Oni myslia inak, konajú inak, veci inak vnímajú. Nechcime z nich mať najlepšiu kamarátku. Sú to muži a keďže sme ich vpustili od nášho života, smelo im môžeme hovoriť – naši...

Pridané: 17.08.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa