Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2

Oddelené spálne(Mgr. Marika Koscelníková)

Podľa odhadov americkej organizácie National Sleep Foundation bude v roku 2015 spať v oddelených spálňach približne šesťdesiat percent párov. Znamená to krízu partnerského života, alebo nový trend?

Pridané: 18.02.2014

Recept na šťastné manželstvo neexistuje, ale...(PhDr. Viola Zlámalová)

Iba jeden z partnerov nedokáže zmeniť vzťah na kvalitnejší. Na to sú potrební dvaja.

Pridané: 11.02.2014

Dôveruj, ale preveruj(Mgr. Marika Koscelníková)

Stalo sa vám, že ste len tak zo zvedavosti ťukli na partnerove esemesky a prečítali si ich? Odoslané aj tie prijaté. Občas len tak „pre istotu“ skontrolujete jeho prichádzajúce a odchádzajúce hovory a prípadne prezriete jeho e-mailovú schránku? Nie ste v tom sami. Prieskum spoločnosti GFK poukazuje na fakt, že sms správy alebo emaily od partnera si tajne prezrelo 44 percent Slovákov. Polovica Sloveniek sa priznala k tomu, že tajne číta partnerove esemesky. Čo vedie partnerov k tomu, aby takto „lustrovali“ svoju polovičku? Je to naozaj len otázka zvedavosti, alebo v nás driemu pochybnosti, ktoré sa obávame vysloviť nahlas a tak radšej tajne hľadáme nejaké dôkazy?

Pridané: 29.11.2013

...a žili šťastne až do smrti(Mgr. Marika Koscelníková)

Nasaďme si ružové okuliare a pozrime sa na náš partnerský vzťah. Prehliadnime prešľapy svojho milého v konaní a správaní. Všimnime si tie dobré veci, ktoré z neho robia muža, akého sme si vybrali pre spoločný život. Spomeňme si na TIE chvíľky, keď sme pri pohľade na neho prestávali dýchať... Lebo z muža nášho života sa časom stane súčasť každodenného stereotypu.

Pridané: 05.10.2013

Mamičky na sieti(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Miesta, kde určite stretneme mamičky, dôverne poznáme, sú to nepochybne detské ihriská, parky, detské kútiky v obchodoch, materské centrá, atď. Napriek tomu mnohé z nás máme problém osloviť cudziu mamičku, možno sa cítime neisté. Treba si uvedomiť, že za oslovenie nič nedáme a môže sa z toho vyvinúť perspektívne kamarátstvo.

Pridané: 06.09.2013

Je tehotenstvo sexy?(redakcia MAMA a ja)

O tehotenstve a sexe sa toho hovorí veľa... V médiách už táto téma prestáva byť tabu, a tak sa dozvedáme nielen to, ktorá tehotná celebrita je podľa ankety časopisu People najsexi, ale často aj to, či a ako si kto v tehotenstve "užíva".

Pridané: 28.07.2013

Prečo ženy rozprávajú a muži mlčia(Mgr. Marika Koscelníková)

Poznáte to. Svojmu drahému vysvetľujete, čím vás dnes nazlostila susedka, prečo ste zložili mame telefón, alebo aký problém potrebujete vo vašom vzťahu riešiť... a on nič. Namiesto očakávanej podpory, vyslovenia názoru či vyjadrenia postoja, mlčí. Nič vás tak z dnešného dňa nerozhodilo ako práve to jeho mlčanie...

Pridané: 20.05.2013

Rozchod! A čo ďalej?(Bc. Veronika Matejová)

Dnes je pomerne moderné žiť vo voľnom vzťahu. Predsa nepotrebujete papier na to, aby ste boli šťastní a mali rodinu. Konzervatívci by oponovali, ale realita je iná. Pár rokov môže byť všetko ideálne. Ale čo keď to časom začne škrípať a vy už neviete ako ďalej? Riešením je rozchod. No rozchádza sa ťažko, keď máte spolu dieťa. Ako vyriešiť túto „zapeklitú“ situáciu?

Pridané: 08.05.2013

Sex vo vzťahu(M. Výbošťoková Freytag)

Dáš si sex? Áno sex. Téma už tak bežná a predsa tabu. Valí sa na nás z každej strany. Z plagátov, bilboardov, obrazoviek, internetu, ... Mladé dievčatá sa sexu obávajú a chlapci sa naň s obavami tešia. Nabudení pohľadmi na dokonalé telá hercov, spevákov, či modeliek sa mnohokrát bezhlavo vrhajú do nových zážitkov čím ďalej tým v skoršom veku. Česť výnimkám!

Pridané: 21.04.2013

Rozvod áno, alebo nie?(Gabriela)

Pred nejakým časom som písala článok. Obdivoval ženy, ktoré z nejakého dôvodu ostali s dieťaťom (deťmi) samé. Ani som v tej dobe netušila, že "obdivujem" sama seba o nejaký rok ...

Pridané: 16.04.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa