Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3

Keď MY nerovná sa JA a TY(Dagmar Baluchová)

Kamilin príbeh je o šťastí, sklamaní a opäť o šťastí, hoci v inej podobe...

Pridané: 25.01.2016

Umenie počúvať(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Je jedným z predpokladom efektívnej komunikácie, aj keď si to často neuvedomujeme a nevenujeme mu pozornosť. Nemusíme pri ňom hovoriť, ale naopak počúvať. No nie hocijako, ale efektívne. Prečo je efektívne počúvanie pri komunikácii také dôležité?

Pridané: 24.01.2016

Dôveruj, ale preveruj(Mgr. Marika Koscelníková)

Stalo sa vám, že ste len tak zo zvedavosti ťukli na partnerove esemesky a prečítali si ich? Odoslané aj tie prijaté. Občas len tak „pre istotu“ skontrolujete jeho prichádzajúce a odchádzajúce hovory a prípadne prezriete jeho e-mailovú schránku? Nie ste v tom sami. Prieskum spoločnosti GFK poukazuje na fakt, že sms správy alebo emaily od partnera si tajne prezrelo 44 percent Slovákov. Polovica Sloveniek sa priznala k tomu, že tajne číta partnerove esemesky. Čo vedie partnerov k tomu, aby takto „lustrovali“ svoju polovičku? Je to naozaj len otázka zvedavosti, alebo v nás driemu pochybnosti, ktoré sa obávame vysloviť nahlas a tak radšej tajne hľadáme nejaké dôkazy?

Pridané: 07.11.2015

Recept na šťastné manželstvo neexistuje, ale...(PhDr. Viola Zlámalová)

Iba jeden z partnerov nedokáže zmeniť vzťah na kvalitnejší. Na to sú potrební dvaja.

Pridané: 10.10.2015

Keď je práca všetkým(Mgr. Marika Koscelníková)

Človek je závislý od neustálej pracovnej činnosti, práca je jeho drogou. A tak ak je to aj pri iných závislostiach, aj táto obmedzuje jeho život. Nejde o to, že človek svoju prácu miluje a trávi v nej svoj čas. Ide o to, že sa stáva tým jediným, čím si potvrdzuje svoju existenciu. Je tým jediným, čo napĺňa jeho život a stojí nad všetkým ostatným.

Pridané: 09.10.2015

Pauza vo vzťahu - záchranná brzda alebo forma bezbolestného rozchodu?(Mgr. Marika Koscelníková)

„Dajme si pauzu“ je obľúbená fráza partnerov vo  chvíli, keď nevedia ako ďalej vo vzťahu. Dočasné odlúčenie by malo mať svoje pravidlá.

Pridané: 28.07.2015

Je tehotenstvo sexy?(redakcia MAMA a ja)

O tehotenstve a sexe sa toho hovorí veľa... V médiách už táto téma prestáva byť tabu, a tak sa dozvedáme nielen to, ktorá tehotná celebrita je podľa ankety časopisu People najsexi, ale často aj to, či a ako si kto v tehotenstve "užíva".

Pridané: 26.07.2015

Prečo ženy rozprávajú a muži mlčia(Mgr. M. Koscelníková)

Poznáte to. Svojmu drahému vysvetľujete, čím vás dnes nazlostila susedka, prečo ste zložili mame telefón, alebo aký problém potrebujete vo vašom vzťahu riešiť... a on nič. Namiesto očakávanej podpory, vyslovenia názoru či vyjadrenia postoja, mlčí. Nič vás tak z dnešného dňa nerozhodilo ako práve to jeho mlčanie...

Pridané: 29.05.2015

Milujem, miluješ...(Mgr. M. Koscelníková)

Jemnučké chvenie v bruchu, červeň v tvári a rozklepané kolená... Zaláskovaní sme boli (aj sme) asi všetci. Poznáme radosti aj starosti tohto citu a jeho gýčovitosť sa nám nikdy nepreje. V týchto dňoch nám visí nad hlavou ako Damoklov meč Valentín. Čo s tým?  Ako sa potešiť, utešiť? Nechať sa strhnúť a rozdávať srdiečka, alebo ignorovať komerčnú snahu zvýšiť tržby v obchodoch a službách?

Pridané: 24.05.2015

Sex vo vzťahu(M. Výbošťoková Freytag)

Dáš si sex? Áno sex. Téma už tak bežná a predsa tabu. Valí sa na nás z každej strany. Z plagátov, bilboardov, obrazoviek, internetu, ... Mladé dievčatá sa sexu obávajú a chlapci sa naň s obavami tešia. Nabudení pohľadmi na dokonalé telá hercov, spevákov, či modeliek sa mnohokrát bezhlavo vrhajú do nových zážitkov čím ďalej tým v skoršom veku. Česť výnimkám!

Pridané: 24.10.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa