Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3

Recept na šťastné manželstvo neexistuje, ale...(PhDr. Viola Zlámalová)

Iba jeden z partnerov nedokáže zmeniť vzťah na kvalitnejší. Na to sú potrební dvaja.

Pridané: 23.01.2015

Sex vo vzťahu(M. Výbošťoková Freytag)

Dáš si sex? Áno sex. Téma už tak bežná a predsa tabu. Valí sa na nás z každej strany. Z plagátov, bilboardov, obrazoviek, internetu, ... Mladé dievčatá sa sexu obávajú a chlapci sa naň s obavami tešia. Nabudení pohľadmi na dokonalé telá hercov, spevákov, či modeliek sa mnohokrát bezhlavo vrhajú do nových zážitkov čím ďalej tým v skoršom veku. Česť výnimkám!

Pridané: 24.10.2014

Alfa princíp (Mgr. Marika Koscelníková)

Poznáte ju. Je taká akou nechcete aby bola. Väčšinou sa nachádza vo vašej blízkosti keď je vám to najmenej príjemné. Prípadne sa mihne v blízkosti muža, ktorý jej venuje nielen letmý pohľad. Vy viete, že nič z toho, lebo Ona by sa s takým ( akého vy máte) na rande nedohodla, ale predsa...načo sa tam obšmieta.

Pridané: 21.10.2014

Nevera (nie) je čiernobiela(Mgr. Marika Koscelníková)

Partnerský vzťah by mal byť založený na vzájomnom rešpekte. Akýkoľvek krok, ktorý vedie k ublíženiu či poníženiu toho druhého, je krokom vedľa. Zámerným alebo nezámerným, v každom prípade zraňujúcim. Nevera je takýmto krokom pokiaľ je za hranicami pravidiel, ktoré si partneri v rámci vzťahu dohodli. Ak je nevera zradou týchto pravidiel a prekročením hraníc, môžeme hovoriť aj o nedostatočnej úcte k partnerovi, ktorého táto...
Pridané: 05.10.2014

Očami mamy – O mužoch (Mgr. Marika Koscelníková)

Oni myslia inak, konajú inak, veci inak vnímajú. Nechcime z nich mať najlepšiu kamarátku. Sú to muži a keďže sme ich vpustili od nášho života, smelo im môžeme hovoriť – naši...

Pridané: 17.08.2014

Keď je doma dusno(Mgr. Marika Koscelníková)

Dobrá a konštruktívna hádka je pre vzťah prospešná, partneri uvoľnia svoje emócie a vyventilujú nespokojnosť.

Pridané: 29.06.2014

Zopár faktov o sexe(Mgr. Marika Koscelníková)

Sexuálne správanie sa ľudí je obľúbenou témou rôznych prieskumov. Ich výsledky občas spoločnosť zarážajú, inokedy frustrujú.

Pridané: 02.06.2014

Letná láska (ne)láskavá...(Mgr. Marika Koscelníková)

Leto vonia ovocím, vodou, teplom a láskou. V lete je všetko jednoduchšie, krajšie, znesiteľnejšie a my sme viac ako inokedy otvorení pekným veciam života. Dovolenkové destinácie sú nabité ľudmi túžiacimi po oddychu, zážitku a dobrodružstve. Tým najzradnejším býva láska.

Pridané: 29.05.2014

Oddelené spálne(Mgr. Marika Koscelníková)

Podľa odhadov americkej organizácie National Sleep Foundation bude v roku 2015 spať v oddelených spálňach približne šesťdesiat percent párov. Znamená to krízu partnerského života, alebo nový trend?

Pridané: 18.02.2014

Dôveruj, ale preveruj(Mgr. Marika Koscelníková)

Stalo sa vám, že ste len tak zo zvedavosti ťukli na partnerove esemesky a prečítali si ich? Odoslané aj tie prijaté. Občas len tak „pre istotu“ skontrolujete jeho prichádzajúce a odchádzajúce hovory a prípadne prezriete jeho e-mailovú schránku? Nie ste v tom sami. Prieskum spoločnosti GFK poukazuje na fakt, že sms správy alebo emaily od partnera si tajne prezrelo 44 percent Slovákov. Polovica Sloveniek sa priznala k tomu, že tajne číta partnerove esemesky. Čo vedie partnerov k tomu, aby takto „lustrovali“ svoju polovičku? Je to naozaj len otázka zvedavosti, alebo v nás driemu pochybnosti, ktoré sa obávame vysloviť nahlas a tak radšej tajne hľadáme nejaké dôkazy?

Pridané: 29.11.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Aktuálne vydanie

Anketa

Žiadna aktuálna anketa