Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3

Prečo ženy rozprávajú a muži mlčia(Mgr. M. Koscelníková)

Poznáte to. Svojmu drahému vysvetľujete, čím vás dnes nazlostila susedka, prečo ste zložili mame telefón, alebo aký problém potrebujete vo vašom vzťahu riešiť... a on nič. Namiesto očakávanej podpory, vyslovenia názoru či vyjadrenia postoja, mlčí. Nič vás tak z dnešného dňa nerozhodilo ako práve to jeho mlčanie...

Pridané: 29.05.2015

Milujem, miluješ...(Mgr. M. Koscelníková)

Jemnučké chvenie v bruchu, červeň v tvári a rozklepané kolená... Zaláskovaní sme boli (aj sme) asi všetci. Poznáme radosti aj starosti tohto citu a jeho gýčovitosť sa nám nikdy nepreje. V týchto dňoch nám visí nad hlavou ako Damoklov meč Valentín. Čo s tým?  Ako sa potešiť, utešiť? Nechať sa strhnúť a rozdávať srdiečka, alebo ignorovať komerčnú snahu zvýšiť tržby v obchodoch a službách?

Pridané: 24.05.2015

Recept na šťastné manželstvo neexistuje, ale...(PhDr. Viola Zlámalová)

Iba jeden z partnerov nedokáže zmeniť vzťah na kvalitnejší. Na to sú potrební dvaja.

Pridané: 23.01.2015

Sex vo vzťahu(M. Výbošťoková Freytag)

Dáš si sex? Áno sex. Téma už tak bežná a predsa tabu. Valí sa na nás z každej strany. Z plagátov, bilboardov, obrazoviek, internetu, ... Mladé dievčatá sa sexu obávajú a chlapci sa naň s obavami tešia. Nabudení pohľadmi na dokonalé telá hercov, spevákov, či modeliek sa mnohokrát bezhlavo vrhajú do nových zážitkov čím ďalej tým v skoršom veku. Česť výnimkám!

Pridané: 24.10.2014

Alfa princíp (Mgr. Marika Koscelníková)

Poznáte ju. Je taká akou nechcete aby bola. Väčšinou sa nachádza vo vašej blízkosti keď je vám to najmenej príjemné. Prípadne sa mihne v blízkosti muža, ktorý jej venuje nielen letmý pohľad. Vy viete, že nič z toho, lebo Ona by sa s takým ( akého vy máte) na rande nedohodla, ale predsa...načo sa tam obšmieta.

Pridané: 21.10.2014

Nevera (nie) je čiernobiela(Mgr. Marika Koscelníková)

Partnerský vzťah by mal byť založený na vzájomnom rešpekte. Akýkoľvek krok, ktorý vedie k ublíženiu či poníženiu toho druhého, je krokom vedľa. Zámerným alebo nezámerným, v každom prípade zraňujúcim. Nevera je takýmto krokom pokiaľ je za hranicami pravidiel, ktoré si partneri v rámci vzťahu dohodli. Ak je nevera zradou týchto pravidiel a prekročením hraníc, môžeme hovoriť aj o nedostatočnej úcte k partnerovi, ktorého táto...
Pridané: 05.10.2014

Očami mamy – O mužoch (Mgr. Marika Koscelníková)

Oni myslia inak, konajú inak, veci inak vnímajú. Nechcime z nich mať najlepšiu kamarátku. Sú to muži a keďže sme ich vpustili od nášho života, smelo im môžeme hovoriť – naši...

Pridané: 17.08.2014

Keď je doma dusno(Mgr. Marika Koscelníková)

Dobrá a konštruktívna hádka je pre vzťah prospešná, partneri uvoľnia svoje emócie a vyventilujú nespokojnosť.

Pridané: 29.06.2014

Zopár faktov o sexe(Mgr. Marika Koscelníková)

Sexuálne správanie sa ľudí je obľúbenou témou rôznych prieskumov. Ich výsledky občas spoločnosť zarážajú, inokedy frustrujú.

Pridané: 02.06.2014

Letná láska (ne)láskavá...(Mgr. Marika Koscelníková)

Leto vonia ovocím, vodou, teplom a láskou. V lete je všetko jednoduchšie, krajšie, znesiteľnejšie a my sme viac ako inokedy otvorení pekným veciam života. Dovolenkové destinácie sú nabité ľudmi túžiacimi po oddychu, zážitku a dobrodružstve. Tým najzradnejším býva láska.

Pridané: 29.05.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa