Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 23

Keď bývajú všetci pod jednou strechou(Mgr. Marika Koscelníková)

Aby mohla viacgeneračná rodina spolu fungovať, je nutné hneď na začiatku určiť hranice a pravidlá vzájomného spolunažívania...

Pridané: 15.11.2015

Krehké stopy Petra Sagana v diele Gordany Turuk

V priestoroch kaviarne Cafe Milano v OC Central sprístupnili výstavu známej sklárskej výtvarníčky Gordany Turuk. Výstava potrvá do konca novembra 2015.

Pridané: 11.11.2015

Domov s jedným rodičom(prof. PhDr. Ivan Štúr, CSc.)

Móda alebo východisko z núdze? Hľadanie novej rodinnej formy alebo pozabudnutie na potreby a práva dieťaťa? Túžba po nezávislosti alebo neschopnosť podriadenia? Osudová nevyhnutnosť alebo dobrovoľné rozhodnutie? Kto vynesie ortieľ nad touto dnes tak častou skutočnosťou? Neodsudzuj, kto si neprežil muky vzájomného neporozumenia a nechváľ život, v ktorom chýba polovica šťastia!

Pridané: 06.11.2015

Vhodný pes do rodiny s deťmi? Kólia dlhosrstá.(Katarína Schmiesterová)

Hľadáte psíka vhodného do rodiny s deťmi? Naša čitateľka Katka Schmiesterová sa s vami podelí o skúsenosť s rasou, ktorá im rodine prirástla k srdcu... Kólia dlhosrstá, pes, ktorý sa stane novým členom vašej rodiny...

Pridané: 05.11.2015

Rodokmeň očami detí(PhDr. Gabriela Čásarová)

Dieťa nevie, ako vyzeral každodenný život staršej generácie, pokým sa táto nerozhovorí. Jedným zo spôsobov, ako to spraviť, je nechať deti, aby sa vypytovali na všetko, čo ich z rodinnej histórie zaujíma, a aby to aj zaznamenávali graficky či písomne, adekvátne svojmu veku.

Pridané: 21.10.2015

Otcovia, deti a technika(Mgr. Jarmila Hýroššová)

Nechajte oteckov zasvätiť deti do oblasti techniky...

Pridané: 20.10.2015

Súrodenci. Ako na nich?(Zuzana Balogová)

Máme doma 4 deti – 3 vlastné a jedno v profesionálnej starostlivosti. Vekovo sú si podobní – 6, 5, 3 a 2 roky. Zloženie – 2 chlapci a 2 dievčatá. Všetci sú iní – výzorovo i temperamentom...

Pridané: 19.10.2015

Od 1. októbra sú verejnosti k dispozícii služby elektronickej matriky

Potvrdenia či výpisy z matričných kníh, žiadosti o zmenu mena alebo priezviska a ďalšie úkony vyžadované v matričnej praxi je od 1. októbra 2015 možné vykonávať elektronicky. Umožnila to novela zákona č. 154/1994 Z. z. o matrikách, ktorá okrem iného zavádza do našej legislatívy elektronickú matriku.

Pridané: 15.10.2015

Plytváme potravinami?(Mgr. Marika Koscelníková)

Odhodili ste práve nedojedenú porciu cestovín, ktorým nevedelo vaše dieťa prísť na chuť? Alebo skončil rovno v koši banán, ktorý zhnedol v taške počas rannej prechádzky? Podľa prieskumu Európskej komisie z roku 2010 každý rok skončí v odpade 179 kilogramov potravín na osobu. Množstvo dobrôt jednoducho vyhodíme aj preto, že nevieme sami čítať informácie o spotrebe na obale.

Pridané: 08.10.2015

Hurá, dovolenka! (Konečne doma)(Mgr. Marika Koscelníková)

Naplánovať si dovolenku vo dvojici alebo s partiou kamarátov je oveľa jednoduchšie, ako zladiť očakávania všetkých členov rodiny a vyraziť na rodinnú dovolenku.

Pridané: 20.08.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa