Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 21

Veľká noc a jej symboly

Tradície a symboly Veľkej noci sa dedia z pokolenia na pokolenie... poznáte ich?

Pridané: 18.04.2014

Čo robiť, keď dieťa nechce zostať sedieť pripútané v autosedačke?

Ak budete dieťa nasilu usádzať do autosedačky a zvýšeným hlasom mu prikážete, aby v nej poslušne sedelo, asi veľký úspech nedosiahnete.

Pridané: 03.04.2014

Očami mamy – Veríš v UFO?(Mgr. Marika Koscelníková)

Deti veria mnohým veciam, ktoré sú pre náš dospelácky mozog nepochopiteľné. Veria tomu, že keď si zakryjú oči, sú dokonale schované, lebo ony nás nevidia, teda ani my ich nemôžeme. Boja sa drakov a fandia vílam. Tí väčší dobráckym upírom a superhrdinom so superautom, ktoré má mimoriadne veľa funkcií a bez problémov sa premení hoci aj na UFO...

Pridané: 20.02.2014

Fašiangy na tanieri(Mgr. Marika Koscelníková)

Už ste tento rok absolvovali ples, maškarný bál, či karneval? Minimálne si snáď vaše deti užijú zábavu v škôlke, alebo v škole na tradičnom karnevale v maskách. Tie ku fašiangovému obdobiu patria. Rovnako ako aj sýte, nie práve najzdravšie jedlá, ktoré si aj v minulosti ľudia dopriali.

Pridané: 07.02.2014

Očami mamy – Kedy bude druhé?(Mgr. Marika Koscelníková)

Pred pár rokmi bolo bežnou vecou, že mama po tridsiatke mala už „odrodené“. Dnes je bežnou vecou, že žena po tridsiatke rodinu ešte len chystá. Prvý potomok býva v mladej rodine pečený – varený. Rozmaznávaný starými rodičmi, obletovaný mamou, otcom a celou rodinou. Veď konečne je na svete! To malé stvorenie ešte len začína chodiť a rodičia, ktorí sa konečne naučili fungovať s malým dieťaťom, sú vystavení šteklivej otázke – kedy bude druhé? Mamičky, s ktorými ste ležali v nemocnici a kočíkovali prvorodené ratolesti už kočíkujú druhé a vy stále nič.

Pridané: 22.01.2014

Deň dobrej mamy(Mgr. Marika Koscelníková)

Verte-neverte, naozaj sú matky, ktoré si všetko dokážu zorganizovať. Naplno sa venujú rodine, výchove a nezabúdajú pri tom ani na seba. Sú aj otcovia, ktorí sa po príchode z práce venujú deťom na sto percent, doprajú manželke čas na malé radosti a dobrovoľne umývajú riad po večeri. Sú také rodiny. Naozaj sú matky a otcovia, ktorí si rodičovstvo nehanebne užívajú...

Pridané: 19.01.2014

Keď čítanie deťom (ne)bolí(redakcia MAMA a ja)

Druhá časť nášho knižného seriálu s obľúbeným pánom Mrkvičkom.

Pridané: 17.12.2013

Čo sú pre mňa Vianoce...(Mgr. Martina Pašková)

Vianoce slávia všetci, či sú to evanjelici, katolíci alebo ľudia bez vyznania. I keď oslavujeme narodenie Krista,  podstata sviatkov lásky a pokoja si nás získala bez ohľadu na to, do ktorej skupiny sa radíme. Teraz to nie je o viere, ale o tom, ako Vianoce prežiť naplno, bez komercie a reklám, s úsmevom na perách a pokojom v srdci. Nedajme sa ovplyvniť a dajme deťom v dnešnom, nie píliš pokojnom a srdečnom svete to, čo sme dostali my. Nie je to o kope darčekov, ktoré zostanú týždeň po Vianociach hodené v poličkách a deti si na ne ani nespomenú. Je to o niečom inom. O čom? Ja si myslím, že o tomto...

Pridané: 15.12.2013

Výnos pre Hodinu deťom sa zvýšil na 160 268 EUR(Tlačová správa)

Nedeľná TV šou, ako posledný z tohtoročných eventov Hodiny deťom, si opätovne získala priazeň verejnosti a priniesla do verejnej zbierky Hodina deťom navýšenie výnosu na sumu 160 268,88 EUR. Ďakujeme za venovanie hodinovej mzdy a tým podporu užitočných i jedinečných projektov pre deti a mladých ľudí na Slovenku.

Pridané: 13.12.2013

TV šou Hodina deťom v znamení detských snov

Jubilejný, 15. ročník TV šou Hodiny deťom uvidíte už v nedeľu 8. decembra 2013 od 20:20 hodine na JEDNOTKE RTVS v priamom prenose z Incheba Expo Bratislava. Celým večerom sa bude niesť myšlienka plnenia detských snov, nakoľko práve motto „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je nosným v tohtoročnej kampani Hodiny deťom.

Pridané: 08.12.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa