Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 53

Keď bývajú všetci pod jednou strechou(Mgr. Marika Koscelníková)

Aby mohla viacgeneračná rodina spolu fungovať, je nutné hneď na začiatku určiť hranice a pravidlá vzájomného spolunažívania...

Pridané: 15.11.2015

Krehké stopy Petra Sagana v diele Gordany Turuk

V priestoroch kaviarne Cafe Milano v OC Central sprístupnili výstavu známej sklárskej výtvarníčky Gordany Turuk. Výstava potrvá do konca novembra 2015.

Pridané: 11.11.2015

Príďte si spraviť svoj vlastný šperk!

Výstava „Koráliky nielen z klokoča” má za cieľ priblížiť netradičný spôsob využitia semien a plodov pri tvorbe ozdôb a odhaliť ich často dobre skrytú a netušenú krásu.

Pridané: 10.11.2015

Dôveruj, ale preveruj(Mgr. Marika Koscelníková)

Stalo sa vám, že ste len tak zo zvedavosti ťukli na partnerove esemesky a prečítali si ich? Odoslané aj tie prijaté. Občas len tak „pre istotu“ skontrolujete jeho prichádzajúce a odchádzajúce hovory a prípadne prezriete jeho e-mailovú schránku? Nie ste v tom sami. Prieskum spoločnosti GFK poukazuje na fakt, že sms správy alebo emaily od partnera si tajne prezrelo 44 percent Slovákov. Polovica Sloveniek sa priznala k tomu, že tajne číta partnerove esemesky. Čo vedie partnerov k tomu, aby takto „lustrovali“ svoju polovičku? Je to naozaj len otázka zvedavosti, alebo v nás driemu pochybnosti, ktoré sa obávame vysloviť nahlas a tak radšej tajne hľadáme nejaké dôkazy?

Pridané: 07.11.2015

Domov s jedným rodičom(prof. PhDr. Ivan Štúr, CSc.)

Móda alebo východisko z núdze? Hľadanie novej rodinnej formy alebo pozabudnutie na potreby a práva dieťaťa? Túžba po nezávislosti alebo neschopnosť podriadenia? Osudová nevyhnutnosť alebo dobrovoľné rozhodnutie? Kto vynesie ortieľ nad touto dnes tak častou skutočnosťou? Neodsudzuj, kto si neprežil muky vzájomného neporozumenia a nechváľ život, v ktorom chýba polovica šťastia!

Pridané: 06.11.2015

Vhodný pes do rodiny s deťmi? Kólia dlhosrstá.(Katarína Schmiesterová)

Hľadáte psíka vhodného do rodiny s deťmi? Naša čitateľka Katka Schmiesterová sa s vami podelí o skúsenosť s rasou, ktorá im rodine prirástla k srdcu... Kólia dlhosrstá, pes, ktorý sa stane novým členom vašej rodiny...

Pridané: 05.11.2015

Rodokmeň očami detí(PhDr. Gabriela Čásarová)

Dieťa nevie, ako vyzeral každodenný život staršej generácie, pokým sa táto nerozhovorí. Jedným zo spôsobov, ako to spraviť, je nechať deti, aby sa vypytovali na všetko, čo ich z rodinnej histórie zaujíma, a aby to aj zaznamenávali graficky či písomne, adekvátne svojmu veku.

Pridané: 21.10.2015

Otcovia, deti a technika(Mgr. Jarmila Hýroššová)

Nechajte oteckov zasvätiť deti do oblasti techniky...

Pridané: 20.10.2015

Súrodenci. Ako na nich?(Zuzana Balogová)

Máme doma 4 deti – 3 vlastné a jedno v profesionálnej starostlivosti. Vekovo sú si podobní – 6, 5, 3 a 2 roky. Zloženie – 2 chlapci a 2 dievčatá. Všetci sú iní – výzorovo i temperamentom...

Pridané: 19.10.2015

Od 1. októbra sú verejnosti k dispozícii služby elektronickej matriky

Potvrdenia či výpisy z matričných kníh, žiadosti o zmenu mena alebo priezviska a ďalšie úkony vyžadované v matričnej praxi je od 1. októbra 2015 možné vykonávať elektronicky. Umožnila to novela zákona č. 154/1994 Z. z. o matrikách, ktorá okrem iného zavádza do našej legislatívy elektronickú matriku.

Pridané: 15.10.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa