Rodinný život

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 49

10 spôsobov ako minimalizovať stres(Lenka Debnárová)

Stres je reakcia na rôzne stimuly (či už psychické, mentálne alebo emocionálne – vnútorný alebo vonkajší), ktoré majú tendenciu nás naštvať. Ak sú reakcie nevhodné, môžu prerásť až do zdravotných problémov. Lekári uvádzajú, že problémy spojené so stresom sa potom prejavujú zhoršovaním problémov v rôznych iných zdravotných problémoch ako je astma, alergie, migrény a kožné ekzémy. Faktom je, že 75 – 90 % všetkých návštev u lekára je prisudzovaných stresu.

Pridané: 19.04.2014

Veľká noc a jej symboly

Tradície a symboly Veľkej noci sa dedia z pokolenia na pokolenie... poznáte ich?

Pridané: 18.04.2014

Prebuďte sa do jari!(Mgr. Marika Koscelníková)

Aké je to pohodlné. Vyzuť čižmy a nechať svoje nohy pobehovať v teniskách a poltopánkach. Odložiť zimnú bundu doma a vytiahnuť šmrncovnú koženku. Pomalým krokom si na prechádzke vychutnávať príjemné slnko a hlavne – konečne sa začína sezóna detských ihrísk. Stačí drobca obliecť a vypustiť, nech si užije preliezky, šmykľavky, pieskovisko a čerstvý vzduch. My si ich môžeme užiť s ním.

Pridané: 13.04.2014

Joga pre deti(Mgr. Marika Koscelníková)

Má vaše dieťa problémy so správnym držaním tela, ploché nohy, trápia ho tráviace problémy? Skúste v jeho tele povzbudiť „dobré“ procesy. V absolútne nesúťaživom duchu a s veľkou dávkou hravosti sa môže naučiť koordinovať svoje pohyby, správne dýchať a koncentrovať sa. Joga je aj pre deti.

Pridané: 06.04.2014

Čo robiť, keď dieťa nechce zostať sedieť pripútané v autosedačke?

Ak budete dieťa nasilu usádzať do autosedačky a zvýšeným hlasom mu prikážete, aby v nej poslušne sedelo, asi veľký úspech nedosiahnete.

Pridané: 03.04.2014

Liečivé účinky jarnej zeleniny: mrkva, špargľa, šalát a reďkovka(Lenka Debnárová)

Máme tu jar a s ňou konečne jarnú zeleninku. Má veľmi blahodarné účinky na naše zdravie. Regeneruje a posilňuje organizmus vo všetkých smeroch.

Pridané: 30.03.2014

Fejk? Ďakujem, neprosím.(Mgr. Marika Koscelníková)

Zdá sa, že nosenie fejkov je spoločensky akceptované. Podľa prieskumu GfK len tretina Slovákov a Čechov má voči napodobeninám značkových výrobkov odmietavý postoj. Nielen že väčšine opýtaných imitácie neprekážajú, nemali by problém s nosením „nepravých“ značiek za predpokladu, že by o tom okolie nevedelo.

Pridané: 20.03.2014

SBA varuje klientov, aby si nesťahovali do svojich elektronických zariadení podozrivý softvér.(Tlačová správa)

Slovenská banková asociácia upozorňuje klientov bánk, že viaceré banky zaznamenali v poslednom období novú formu útokov na internetbanking - PHISHING. Cieľom phishingu je získanie klientskych hesiel k bankovým účtom prostredníctvom ovládnutia počítača a smartfónu klienta.

Pridané: 11.03.2014

Ako vzniká detská kresba(Monika Cibuľová)

Detské kresby nám mnohokrát prezradia to, čo rodičia ani netušia a dieťa len ťažko vysvetlí slovami.

Pridané: 06.03.2014

Očami mamy – Veríš v UFO?(Mgr. Marika Koscelníková)

Deti veria mnohým veciam, ktoré sú pre náš dospelácky mozog nepochopiteľné. Veria tomu, že keď si zakryjú oči, sú dokonale schované, lebo ony nás nevidia, teda ani my ich nemôžeme. Boja sa drakov a fandia vílam. Tí väčší dobráckym upírom a superhrdinom so superautom, ktoré má mimoriadne veľa funkcií a bez problémov sa premení hoci aj na UFO...

Pridané: 20.02.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa