Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zadne sople

    , Autor: gabel

    Dobry den, mozem sa spytat aj ohladom 4 rocnej dcery? Uz treti tyzden ma sople a mam pocit, ze su skor take zadne, v nose mala vo vyteroch streptokoka pneumoniae a stafylokoka zlateho. Stale je zahlienena, teraz ma kasel hlavne v spanku, je taky stekavy. Uz som z toho zufala, lebo pristup pediatricky je taky, ze nam vacsinou ponuka len volnopredajne sirupy, ktore absolutne nezaberaju a Pamycon do nosa jej tiez nezabral. Co mi prosim odporucate? Davam jej aj colostrum na posilnenie imunity, ale nic z toho nestaci. Nemam s nou uz ist na rontgen pluc alebo pneumologovi?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Colostrum ani nič spraviť nemôže, je to čisté placebo!!!!!!!
    Výtery v tejto situácii nie sú podstatné.
    Nevidím dôvod na rtg vyšetrenie.
    Podstatné je, či spí / aj keď nie je chorá/ s otvorenou pusou a či chrápe, ak áno, je potrebné ORL vyšetrenie, či dieťa nemá zväčšené nosné mandle.
    Sirupy nezaberajú, lebo treba zistiť príčinu ochorenia. Bohužiaľ viac z vašich informácií nemôžem odovedať.