Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • odmietanie prikrmov

    , Autor: katasen

    Dobry den pani doktorka,
    chcem sa spytat, ci je normalne, ze takmer 8 mesacne dieta uplne odmieta papat prikrmy. Prerezal sa nam teraz prvy zubok a druhy uz uz bude prerezany...ale uz 3 tyzdne odmieta papat aj to, co jej predtym chutilo. Doobeda nezje nic, nechce sa ani dojcit, obed max. 4 lyzicky, poobede ovocie tiez max. 1- 2 lyzicky, vecer kasu si da, ale papame ju velmi dlho. Pred spanim odsate moje mliecko cca 120ml, lebo prsnik nechce. V noci s dojcenim nema problem, v noci sa zobudi, prisaje, napije a spinka. Budi sa ale vela krat za noc, co predtym vobec nebyvalo. Moze to suvisiet so zubkami, alebo je v noci hladna, kedze cez den odmieta uplne vsetko... neviem ci mam jej nechutenstvo zacat riesit s nasim pediatrom, alebo to je len prechodny stav pri raste zubkov? Este sa chcem spytat, kedy zacinaju deti blabotat... mamama, bababa...atd. Este zatial s tymto nezacala, len si vydava vseliake nezmyselne zvuky.
    Za odpoved vopred dakujem, pekny den

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bľabotať - slabikovať začínajú okolo deviateho - desiateho mesiaca.
    3 týždne by som považovala za prechodné odmietanie stravy, treba jej pravidelné príslušný príkrm ponúknuť, aj keď spapá len tri-štyri lyžičky. Ak by to však trvalo viac ako mesiac - šesť týždňov, treba to riešiť s pediatrom. Samozrejme sledujte hmotnosť, mokré plienky, vývoj, náladu.