Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie a sople

    , Autor: tulipan

    Dobrý deň pani doktorka,
    dnes bola naša dcéra (5ročná) preočkovaná Infanrix vakcínou. Avšak ráno, aj počas dňa občas kýchla a večer sa už sťažovala na plný nos. Mám teraz obavy, či nemôžu nastať nejaké komplikácie. Dá sa ešte teraz niečo urobiť, aby nevznikli negatívne reakcie? Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môžete jej podať vitamín C, taktiež dôsledne čistite noštek. Ak sa má nádcha rozbehnúť, tak sa už rozbehne. Nebojte sa, účinok očkovania to nijako nezníži a ani priebeh ochorenia nebude zásadným spôsobom ovplyvnený očkovaním.