Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Balenie na široko

    , Autor: andy77

    Pekný deň, rada by som Vás pani doktorka požiadala o názor na balenie na široko. Dnes sme ako 3-týždňový boli na kontrole s nožičkami. Lekár sa vyjadril, že je to v poriadku, ale napriek tomu nám kázal baliť na široko (na pampersku jednu látkovú plienku) Je to starší lekár - čo v žiadnom prípade nechcem nejako zhadzovať jeho schopnosti, ale čo poznám ženy a známe (aj niekoľko rokov dozadu) všetkým to odporúčal aj keď sú klby v poriadku.Tak by som rada vedela aj Vás názor na balenie na široko. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Balenie na široko v dnešnej dobe už nie je potrebné, myslím hneď po narodení, pretože vyšetrenie bedrových zhybov robíme veľmi skoro / do jedného mesiaca/ a ak nález nie je v poriadku, lekár určí spôsob a druh liečby: široké balenie, perinku, Pawlíkove remene a podobne, podľa miery postihnutia kĺbov. Ak teda lekár povedal, že je nález v poriadku, bez podozrenia alebo diagnostikovania ochorenia, nie je potrebné balenie naširoko.