Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nočné dojčenie

    Dobrý deň! Potrebujem poradiť ohľadom nočného dojčenia. Dcérka má 16 mesiacov a vyžaduje si nočné dojčenie aj 4x. Od cumlíka si odvykla a tak sa mi zdá, že teraz má môj prsník ako náhradu. Cez deň ju dojčím ako potrebuje, hoci pekne papká aj normálnu stravu. V noci je to hotový boj, lebo keď jej nedám prsník tak plače, veľmi vytrvalo. Už som ju nechala aj s manželom, ale ten plač ma vždy dostale a nakoniec ustúpim. Určite by som ju nechcela odstaviť, ale toto nočné vstávanie už nezvládam. Musím podotknúť, že od narodenia spáva zle, takže som sa ešte od pôrodu veľmi nevyspala.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobry den,nepisete, ci Vasa dcerka spava s Vami v jednej izbe. Pokial nie, odporucam aby ste si ju prestahovali aj s postielkou do svojej izby. Nie je este pripravena byt mimo Vas dosah. Ak je s vami a napriek tomu vyzaduje kojenie, moze ist o silny negativny zazitok, ktory sa stale vracia a este ho nema spracovany. ja by som Vam odporucila aspon na niekolko dni si zobrat dcerku do postele a nechat ju spat pri sebe. vyspite sa tak lepsie aj Vy, pretoze nebudete musiet vstavat kvoli kojenie. Vela sily prajem. S pozdravom Jana W.