Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Mama

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mama ma chce dať zaočkovať , no ja mam priatela už rok, a chcel by začať pohlavne žiť . No mama mi povedala že musím byť panna. Je to pravda? A robia sa pred tým nejaké gynekologické vyšetrenia?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie proti rakovien krčka maternice má najväčší význam pred začiatkom pohlavného života, lebo vtedy ešte nedošlo k nakazeniu vírusom HPV. Po začatí pohlavného života je osídlenei týmto vírusom veľmi pravdepodobné. Očkujeme však aj ženy, ktoré žijú pohlavným životom. Ak nemáte ťažkosti, nie je potrebné gynekologické vyšetrenie.