Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • rektalna rurka

    dobry den

    mam 14 dnoveho chlapca a od soboty je nepokojny neplace stale ale budi sa po pol hod spanku tlaci akoby kakal ale nic ani stolica a ani vetry.vcera to bolo najhorsie od 6 rana nespal potom zaspal na hodinku no stale bol nekludny cez den spal spolu iba hod a pol stale stona rucicky ma v pest nohy skrcene pri brusku a nic davam mu aj espumisan no myslim ze nepomaha. vcera kakal 3x ale iba po tom co som mu dala teplomer do zadocku neviem ci je to detska kolika alebo nieco vaznejsie. syn je plne kojeny materskym mliekom ak je kluny a v noci spi tak kazde 2 hod. neviem kde robim chybu. prosim poradte mi.
    dakujem Ivana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nerobíte žiadnu chybu!!!Len a neznepokojujte, lebo začnee byť všetci nervozny, penesie sa to na dieťatko a potom je to bludný kruh, ktorý môže váýne ohroziť kojenie. Dieťatko je nepokojné, lebo si nevie začať kakanie, najčastejšie to tak býva, nechajte ho aj trochu poplakať, aj sa pučiť, točiť, on si nájde spôsob ako si to kakanie začať. Pokial nezvracia prúdom, nemá v stolici krv, priberá, nič sa nedeje.