Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • reakcia po TBC

    Dobry den pani doktorka.

    Chcela by som Vas poprosit o radu.Zijem v zahranici a moj syncek,bude mat 6 mesiacov,ma po ockovani TBC na ramene chrastu.Nemal tam hnis,len sa mu vytvorila chrast,ktora mu nechce odpadnut.Ked som sa pytala tu v zahranici lekarky,tak povedala,ze je to normalne.Mozte mi prosim vas poradit.Bojim sa,ci to nemoze mat nejake nasledky.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokial je chránička suchá, nie väčšia v priemere ako 10 mm, nie je potrebné nič s reakciou po očkovaní robiť. je to v poriadku, následne sa ranka zhojí malou chrastičkou.