Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Epilepsia

    Dobrý deň, v 9 mesiacoch synovi diagnostikovali epilepsiu. Bol očkovaný TBC+ 2x hexavakcína a pneukoky. Teraz má 13 mesiacov a očkovanie máme pozastavené minimálne na pol roka. Predpoklad, keď bude min. pol roka bez záchvatu - vychádza na jeho 18-19 mesiac. Ako sa bude postupovať s očkovaním potom? Bude sa tretíkrát očkovať hexavakcínou a pneumokokmi, alebo sa toto očkovanie už vynechá? Veď nejaké protilátky sa mu už hádam vytvorili. A mohli by sme s touto diagnózou odmietnúť povinné očkovanie? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem presen v ako stave je epilepsia. Nie je dôvod povinné očkovanie odmietať. Samozrejme, že o možnosti očkovania rozhoduje neurolog, podľa situácie s hlavným ochorením, ktorým je epilepsia. Odporúčam očkovanie konzultovať v ambulanccii pre komplikácie očkovania.