Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Infanrix

    , Autor: cia26

    Dobry den,
    moja dcera bude mat 3 roky. Bolo mi nasou pediatrickou navrhnute zvazit ockovanie Infanrixom. Viem, ze obsahuje nebunkovu formu cierneho kasla oproti klasickej vakcine, ale chcela by som sa opytat, co vlastne sposobuje ten celobunkovy cierny kasel. Aky je rozdiel v tychto vakcinach a neziaducich ucinkoch po nich. A este by ma zaujimala cena. (Pocula som nieco o 700,-Sk, ale nie som si ista)
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Cena je naozajokolo 700 Sk.
    Rozdiel je v reaktogenite /vedľajších účinkoch očkovania, reakcii na podanie očkovacej látky/oboch preparátov. Protilátková odpoveď na podanie očkovacej látky, teda ochrana pre dieťa nie je ani pri znížení reaktogenity u preparátu Infanrix znížená, teda dostatočne chráni vaše dieťa proti chorobám, ktoré sú vo vakcíne obsiahnuté / čierny kašeľ, tetanus, záškrt/ ale vedľa jšie účinky po očkovaní - horúčka, bolestivosť končatiny, plač dieťaťa - sú po acelulárnej očkovacej látke zásadným spôsobom znížené a vyskytujú sa menej často v podstatne menej závažnej forme. Teplota býva okolo 38 st Celzia a nevyžaduje podanie lieku proti teplote, je to výraz toho, že očkovacia látka vzudila tvorbu protilátok. Taktiež bolestivosť končatiny pri vpichu a po vpichu nie je výrazná.