Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • očkovat proti TBC

    Dobry deň.Naše dieťa sa narodilo v Taliansku.V máji bude mať 3roky.teraz sme na Slovensku a žijeme tu.Doktorka nám povedala že neni očkovaná proti TBC.Máme ju dať teraz zaočkovať alebo nie.Ak ju dáme zaočkovať teraz hrozí jej dáke ryziko alebo nie.Ako by ste nám poradili? ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku sa očkuje takým spôsobom, že dieťatko sa najskôr vyšetrí na príslušnom pľúcnom oddelení, či má alebo nemá protilátky proti tuberkulźe a podľa výsledku sa zaočkuje alebo nezaučkuje / v určitých špecifických prípadoch sa dokonca miesto očkovania lieči/. U nás stále považujeme očkovanie proti tuberkulóze za potrebné.