Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti pneumokokom

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je očkovanie proti pneumokom Prevenarom u dojčaťa v dvoch alebo troch dávkach. My sme 1.dávku dostali v 3.mesiaci, 2. dávku o 6 týždňov. Teraz má syn 5 týždňov ale na tretiu dávku nás neobjednali, ani kamarátka, ktorá má staršie dieťa tretiu dávku nedostala. Viem že v susednom meste dostávajú deti 3 dávky. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    U nás bola prijatá schéma očkorovania 2+1, teda prvá dávka, najskôr po mesiaci druhá dávka a o šesť mesiacov po druhej dávke tretia. Schéma sa mení aj podľa veku, kedy začíname dieťa očkovať, ak je staršie ako 11 mesiacov, očkuje sa len dvoma dávkami očkovacej dávky v intervale najmenej dva mesiace. Schéma 2+1 platí pre deti od troch do jedenástich mesiacov.