Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie

    Chcem sa opytat od kolkeho mesiaca sa ockuje proti pneumokokom.Pretoze sestra byva v Cechach a jej povedala doktorka ze az od roku,a popritom moju ockvali ked mala 4 mesiace.Pretoze viem ze ockov.proti pneum.sa robi od dvoch mes.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie proti pneumokokom konjugovanou očkovacou látkou je možné od dvoch rokov veku a dá sa očkovať do dovŕšenia piateho roku veku. Podľa veku, kedy sa začína očkovať sa očkuje troma až jednou dávkou očkovacej látky.