Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • neviem čo ďalej

    Dobrý deň,
    ja by som sa vás chcela spýtať že s mojim priatelom som chodila 6 mesiacov.Prvé 2 mesiace neboli až tak ružové keďže pil a potom bol jak iná osoba a robil veci ktoré sa mne ani nikomu nelúbili a jak som sa s ním kvôli tomu po 2krát rozišla tak sa rozhodol že prestane piť čo aj spĺňal.Potom bol náš vzťah krásny a vždy som po takom túžila lúbili sme sa a on mi dával stále svoju lásku najavo.Lenže potom som ho ja oklamala v tom že som s jedným kamarátom nič nemala keď sa pýtal ( pri tom som mala) a povedala že to bol môj zas druhý bývalí a dá sa povedať že sme potom aj spolu flirtovali pred jeho očami a po nejakom čase keď sa to dozvedel že som ho oklamala mi už tak neveril lebo nechápal že prečo som ho oklamala a znenávidel ho.A už to bolo trošku iné lebo si myslel že ho chcem keďže som ho oklamala.Viem že si za to môžem sama ale ja ani neviem prečo som to spravila.A teraz ku koncu mesiaca raz prišiel pre mňa od priateľa jeden kamarát aby ma zaviezol domov a jemu to zrejme strašne vadilo a vyriešil to tak že sa išiel opiť a potom mi začal nadávať ja som sa v tom momente s ním rozišla lenže jeho to potom všetko strašne mrzelo a chcel aby som mu dala ešte tú 1šancu ja som mu ju dala lenže potom sa znova stalo to že bol na futbale a mal tam trochu alkoholu a sme sa dosť pochytili na verejnosti a znova som sa s ním rozišla a začala som hneď chodiť za tým kamarátom ktorého nemá rád bozkávali sme sa a všetko a vlastne to aj stále pretrváva.Ja ho nelúbim ale som sa do toho strašne zamotala a neviem čo ďalej ako sa s toho vymotať.Lúbim stále svojho bývalého chcem ho naspäť len sa bojím toho že sa znova sklamem a ešte aj v tom je problém že moje okolie je proti tomu a za to môžem aj ja lebo som hovorila o ňom len v zlom a neviem ani ako to vyriešiť s tým kamarátom.Prosím poraďte mi ja už som sama zúfalá už sama sebu nechápem čo robím:(

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň,
    no v prvom rade nerobte to, čo nechcete a čo necítite - ak neľúbite svojho terajšieho partnera, tak buďte férová k nemu i k sebe. Neviem vám povedať či návrat k bývalému priateľovi je možný a či je to dobré riešenie - jeho spôsob riešiť ťažkosti a problémy alkoholom, ktorý v ňom aktivuje agresivitu nie je práve najbezpečnejšou devízou do budúceho vzťahu.
    Možno je teraz oveľa dôležitejšie pohľadať sama pre seba čo chcem, čo potrebujem, čo som schopná a ochotná vo vzťahu dávať... keď sa vám podarí "upratať" si v sebe, keď bude menej nepochopiteľných vecí ktoré robíte tak skôr nájdete i odpoveď na otázku či sa vrátiť k bývalému, alebo zostať sama, alebo si nájsť iný vzťah...
    Želám vám veľa šťastia.