Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ako postupovat

    Dobry den, mam priatela, ktoremu po dlhej a tazkej chorobe zomrela dcerka, su to uz 3 mesiace, navstevovanie a akakolvek forma komunikacie je blokovana z jeho strany, a tak uz naozaj neviem co mam dalej robit,nechcem ho stratit,prosim o radu,dakujem vopred

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobrý deň,

    skúšajte ďalej. vyhýbajte sa radám a nátlaku, len jemne dajte najavo svoju prítomnosť a svoj podporný postoj a chápanie. môžete si dať nejaké kontrolné temíny, napr raz za týždeň, pokiaľ by váš kontakt vôbec nepríjímal...

    vyrovnať sa so smútkom je ťažké a dlhodobé, nemá to časové hranice a ťažko sa odhaduje ako sa to zvrtne. takže v tejto fáze to chce určite trpezlivosť a otvorenosť. a potom sa uvidí, či je možné pokračovať vo vzťahu.

    prajem veľa zdaru