Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Smrť

    Dobrý deň!
    Mám 9 ročného syna,ktorého veľmi zaujíma "koniec sveta". Počul že bude v roku 2012,a asi dva týžne večer,keď si lahne ,začne plakať ,že nechce zomrieť.
    Poradte mi,ako mu mám vysvetliť,že raz každý umrie.
    Druhá otázka: bojí sa v tme.nepôjde do tej izby sám,ked je tma.
    Môže to s tím súvisieť,že v marci zomrel strýko,a ja,ako mama,som nechcela,aby ho pozrel,ale on silou-mocou chcel,aj ho pozrel.
    Za vybavenie vopred ďakujem.S pozdravom: Flasková Kristína

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobrý večer, Kristína

    smrť je aj pre deti fascinujúca. a viac ako strach s nej. pre rozsiahlejšiu odpoved vás poprosím, obráťte sa na poradňu detskej psychologičky, môže s vami zdielať aj konkrétne skúsenosti o tom ako naložiť s touto situáciou.

    dakujem za pochopenie

    s pozdravom