Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • detská masturbácia

    Dobrý deň.
    Mám 18 mes. dcérku a už asi tri dni si všímam že začala masturbovať. Prvý krát keď to robila som si to neuvedomovala že čo sa vlastne deje, ale dneska to už bolo myslím si dosť vážne. Na internete som čítala že je to normálne, ale do akej miery? Prejavuje sa to tak že si ľahne na brucho vypučí zadok a vopchá si pod seba neaký vankúšik (dnes napr.bábiku) strčí si medzi nohy ruku a začne sa šúchať. Snažila som sa jej vysvetliť že to sa nerobí a odpútavať jej pozornosť neakou hračkou alebo niečím iným, ale vtedy začne plakať a protestuje. Aj keď sa mi to podarí tak o chvýľu to začne robiť znova. Dnes to robila aj keď tu bola návšteva a bolo to dosť nepríjemné. Aj na kamarátke keď sedela tak to chcela robiť.Prosím poraďte mi. Mám s ňou ísť k psychológovi? Kde som urobila chybu? Viete mi poradiť neakého detskeho psychológa? Bývam v okr.Topoľčany.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň,

    Poprosím vás adresovať vašu otázku na poradňu detskej psychologičky

    ďakujem za pochopenie

    s pozdravom