Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kiahne

    Dobrz den pani doktorka.
    Viem ze ma asi nepotesite ale rada by som pocula vas nazor. Syn ma takmer tri roky a v pondelok 26., sme boli na ihrisku a bol v takom domceku so smyklavkou. Az neskor som si vsimla ze chlapcek vedla neho je vyhadzany. Syn siel za nim po schdooch, stal vedla neho cca 20 sekund, motal som po domceku a smykol sa. Dokopy povedzme minuta a pol. Chlapec nekasla ani nekychal. Potom sme odisli a nedalo mi to a sla som sa spytat jeho mami ci nema nejaku infkencu chorobu.Odpovedala ze kiahne, a ze uz je neinfekcny co mi vsak neprislo kedze vyrazky boli i pluzgierovite zopar a navyse odpoved mami ma nepresvedcila ze hovori pravdu. Sme v zahranici a 18 novembra mame cestovat domov. Je velka pravdepodobnost ze shyn kiahne dostane?

    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Áno, je to pravdepodobné, dostane ich pravdepodobne najneskôr o 23 dní po kontakte s dieťaťom / na druhej strane, možno to majú aj materskej škole, takže sa môže ochorenie prejaviť aj skôr ako o 14 dní. V každom prípade je dosť veľká pravdepodobnosť, že budete musieť let odložiť, s kiahňami väčšina spoločností dieťa na palubu nezoberie.