Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 2. davka vakciny Silgard

    Dobry den.

    Dna 29.5.2012 mi bola pichnuta prva davka vakciny Silgard a dalsia mi mala byt pichnuta o 2 mesiace (teda koncom jula). Avsak moja gynekologicka, u ktorej mam vsetky 3 davky vakciny zakupene, od 30.7.2012 do 19.8.2012 neordinuje a sestricka mi povedala, ze ona vakcinu nemoze pichnut, len lekarka to moze (nechapem, preco). A tak druhu davku dostanem zjavne az o 3, nie 2 mesiace.
    Chcem sa spytat, ci to nejak nenarusi ucinok vakciny, prip. co mam v tejto situacii robit? Naozaj mi vakcinu nesmie pichnut sestricka? Zda sa mi to cudne.

    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Som mimo svojej pracovne, ale pokial viem, tak aj Silgard má možnosť predlženia intervalu podania druhej dávky, ak tam pôjdete hneď po 19.8., je to len niečo cez dva dni oneskorenia, nevadí to.