Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • uro-vaxom

    Dobrý deň, dcérka má rok aj týždeň a má problémy s močovými cestami. Lekárka (nefrologička) jej predpísala Uro-vaxom na tri mesiace. Dala som jej už tri tabletky, no všimla som si, že liek nieje vhodný do 4 rokov....Čo teraz.ďakujem za odpoveď. Mohli jej tie tabletky nejako ublížiť?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Lieky podporujú lokálnu obranyschopnosť močových ciest. Nemali by je ublížiť. Lekárka s nimi pravdepodobne má dobré skúsenosti aj v tomto veku.