Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • výtok

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na Váš názor na môj problém. Som štyri mesiace po pôrode a posledné dva mesiace mávam neprijemný výtok z pošvy.Bola som dosť zašívaná lebo som sa pri pôrode veľmi potrhala. Keď som bola na vyšetrenia po pôrode a šestonedelí tak všetko bolo v poriadku.Výtok som nemala až taký silný. No teraz je to dosť nepríjemne pretože musím neustále nosiť vložky alebo intimky. S manželom spolu pohlavne žijeme. Pri pohlavnom styku ma nič nebolí ale po ňom sa mi na vložke objaví ružový výtok. Predpokladám,že to je ešte z toho , že som pozašívaná. No potom mám silné výtoky hnedo bielej farby niekedy aj zapácha až do menštruácie a aj po nej. Môžem mať nejaký zápal alebo nejakú chorobu??? Vďaka za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň,
    zrejme je to infekcia, ale nevyzerá to na mykózu, potrebné je vyšetrenie a liečba podľa nálezu.