Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ohrev jedla

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na ohrev tekutín, príp. jedla v mikrovlnnej rúre. Naša dcérka mala 2 týždne, keď sme začli používať na ohrev prevarenej dojč. vody, z ktorej sme pripravovali mliečko, príp. čajík, teraz má 8 mesiacov. Počula som však, že ohrev v mikrovl. rúre je pre človeka škodlivý. Je to pravda? Flaštičku vždy dobre pretrasieme, aby sa dcérka nemohla popáliť. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ohrev ako taký nie je škodlivý, ale jedlo sa zohreje len na teplotu okolo 40 st. C, takže prípadné chroboplodné zárodky, ktoré sa prevarením zlikvidujú, ostávajú v jedle. Z toho dôvodu nie je ohrievanie týmto spôsobom u detí vhodné. Je to naozaj len ohriatie, nie varenie.