Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • su to osypky?

    Dobry den chcela by som sa spytat ci sa moze vyskytnut reakcia na ockovanie MMR aj po kratsj dobe ako je 8 dni.My sme dostali vecer teploty 39°C ktore trvali aj nasledujuce 2 dni, 3den ustupili a objavili sa nam drobne vyrazky po tvaricke aj brusku.Boli sme u lekarky kde nam predpisali penicilinovy sirup v pripade pretrvavania teplôt.Tento som zatial nepodala kedze TTklesla. Môžu to byt osypky?alebo o co sa jedna v nasom pripade a co este môžme ocakavat?dakujem za odpoved. Dcerka ma 16mesiacov.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem sa celkom presne vyjadriť. Nemyslím si , že to bola reakcia na očkovanie, tá býva naozaj neskôr, bolo to náhodne sa objavené ochorenie, buď vírusové alebo bakteriálne. To závisí od nálezu a preibehu ochorenia. V každom prípade liečbu určí lekár, ktorý dieťa vyšetrí.