Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Neovladatelna nervozit a podrazdenosť

    Dobry den, chcela by som sa poradit.
    Mam pol rocnu dcerku, ktoru velmi lubim a strasne som sa na nu tesila.
    Mam ale problem, nedokazem ovladat svoj hnev, ktory sa prejavuje najma vtedy ked moja dcerka nechce jest alebo spinkat.Vzdy zacnem kricat a hnevat sa na nu, jednoducho sa nedokazem ovladnut a hned vybuchnem a velmi ma to trapi pretoze sa ozaj snazim aby som po nej nekricala. Uvedomujem si ze je mala a nedokaze pochopit ze jest aj spinkat treba.
    Prosim poradte mi prosim ako sa naucit ovladat, alebo ci su na trhu lieky na prirodnej baze, ktore by mi posilnili nervovy system a zlepsili tak moju koncentraciu a rovnovahu.
    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobrý deň,

    hnev je snaha o zmenu. uvedomte si potrebu toho, že to chcete inak a to vám pomôže si uvedomiť, že je malá a že aj ked to chcete inak, ešte to nepôjde. ak to zistíte, prepnite na vľúdnosť voči sebe aj nej aj voči cieľu a komentujte si sama pre seba, čo sa vo vás deje.

    na prírodne báze sú napr valeriána. môžete sa poradiť v lekárni o veľne predajných liekoch.

    prajem veľa zdaru