Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Alergia na vajicka

    , Autor: simiemka

    Dobry vecer chcela by som sa opytat mam 17 mesačnú dcéru ktora je alergická na kravské mlieko lepok a nedávno sme zistili ze aj na vajcia trikrat po nich zvracala hnackovala. Doktorka jumtrucovat zaockovat aj po tom co som jej povedala ze je alergická na vajcia ale ja som sa Dočítala ze ak jejmdieta alergické na vajcia nesmie byt ockovanie pretoze to moze mat nežiadúce účinky a vie to aj doktorka ale nejak to neries tak by som chcela vediet ci sa moze alebo nemoze ockovat a co mame vlastne dalej robit dakujem velmi pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Alergia na vajíčko nie je kontrainidkáciou očkovania, teda dieťa môže byť zaočkované, predpokladám, že v tomto veku máte na mysli očkovanie proti osýpkam, mumpsu a ružienke. Lekárka má pravdu, dieťa môže byť touto vakcínou zaočkované.