Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Imunoglukán

    , Autor: waletta

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či je vhodné podávať dvojročnému dieťaťu Imunoglukan sirup. Je tam síce uvedené, že je vhodný od troch rokov, ale snáď neuškodí ani dvojročnému, alebo radšej ho nepodávať?
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môžete podávať aj dvojročnému, ideálne od augusta do konca okt=óbra, hlavne ak dieťa nastúpilo do kolektívu, v dávke 1 ml na 5 kg hmotnosti. Od novembra do konca marca podávajte rybí tuk alebo inú formu vitamínu D