Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • mlieko

    Dobrý deň, chcem sa opýtať aký je rozdiel medzi mlieka mi Beba 1,2,3.Preco sa od určitého mesiaca musí prechádzať na iné, majú viac tuku, bielkovín, vitamínov, alebo prečo.Co sa stane ak dám 8 mes.dietatu behu 3.dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mlieka sú vyrábané v prvom rade so snahou, aby sa umelé bábätkovské mlieko, formula čo najviac svojim zložením priblížila materskému mlieku. To sa samozrejme v priebehu kojenia tiež mení a hlavne spočiatku je veľmi dôležité, aby záťaž bielkovinou kravského mlieka bola čo najnižšia. Preto je táto v počiatočnom mlieku zmenená. Neskôr už je bielkovina kravského mlieka plne súčasťou mlieka a mení sa aj jeho energetická hodnota na určité množstvo mlieka. Taktiež iné zložky mlieka sú zmenené, tiež v závislosti na veku dieťaťa a príbuznosti s materským mliekom v rôznom období prvého roka. Ak už celkom nedodržiavame čas , kedy ktoré mlieko podávať, je prípustné prvý typ ponechávať aj dlhšie, dokonca aj do roka ak dieťa dobre priberá. Dávať skôr ako je výrobcom odporučené vyššiu triedu mlieka nie je odporučené výrobcom ani to neodporúčam ako pediater.