Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zvačšené uzliny za uchom

    , Autor: bianecka

    Dobrý deň,
    pred 4 dňami som mojej 2 ročnej dcérke nahmatala 2 zvačšené uzliny za uškom (na tej kosti), ak som to správne popísala.... Chcem sa spýtať či by mohlo ist aj o leukémiu alebo iné závažné ochorenie....
    Teplotu zatial nemala, ale nieje ani prechladnutá, chorá a pod.... Cca pred mesiacom prekonala hnisavú angínu, odvtedy papa trošku menej ako dovtedy, ale schudnúť zatiaľ neschudla. Pred cca 3 mesiacmi sme boli v nemocnici pre podozrenie na zapal moč.ciest, čo sa nepotvrdilo, robili jej aj krvný obraz, bol v poriadku... mohla by som od tej doby potvrdiť aj leukémia? na sone nám povedali,že má hraničnú slezinu, ale,že to môže byť aj tým,že je vyššia na svoj vek.... dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dve zväčšené uzliny / ak to vôbec uzliny sú/ za uškomurčite nie sú hlavným príznakom leukémie. Treba však navštíviť lekára, môžu súvisieť z infekciou v oblasti ucha alebo vo vlasatej časti hlavy.