Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Veronika

    Dobry den pani doktorka. JA by som sa chcela informovat o povinnom ockovani pre 4 mesacne babätka. Moj maly dostal stvrtok rano druhu vakcinu a uz je nedela a on ma stale teplotu . ked mu dam nurofen tak mu klesne ale priblizne kazdych 9 hodin stupne pribl. na 38,6 (bez odpocitania v konecniku). Prve ockovanie sme zvladli bez problemov mal teplotu iba jedden den. Bola som aj na pohotovosti lebo som pocula ze teplota po ockovani moze byt iba 48hod. Na pohotovosti ho doktorka pocuvala, pozerala hrdlo vsetko bolo v poriasdku aj mu brala krv na Leukocity. TAk neviem ci to moze byt naozaj z ockovania alebo je potrebne este niejake vysetrenie .
    Dakujem velmi pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to pravdepodobne po očkovaní, môže to súvisieť aj s horúčavami, aké práve sú, že to trvá dlhšie ako 48 hodín. Ak teplotu do zajtraneprejdú, odporúčam vyšetrenie u lekára, bolo by vhodné zachytiť do skúmavky moč a doniesť na vyšetreniel