Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • co ak dieta ochorie po ockovani

    prajem pekny den 9 februara nam zaockovali nasho syna proti osypkam vcera u neho zacal silny drazdivy kasel cez noc sa to zhorsilo zatahujme mu hlasivky mozem mu dat sirup proti kaslu?
    a vobec ak ochorie moze dostat antibiotika?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to náhodná súčinnosť očkovania a ochorenia. podľa popisu má dieťa laryngtidu, je to vírusové ochorenie, zväčša nevyžaduje antibiotickú liečbu. Ak by však bola antibiotická liečba potrebná, očkovanie nebráni tomu, aby bola predpísaná. Sirup proti kašľu je určite možné podať.