Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • poradne

    chcem sa opitat s mojou priateľkou som bol 4 mesiace strašne som sa do nej zamiloval je staršia o 6 rokov ,ona ma malú ceru ktorá ma 4 strašné ju mam rad ,neviem čo mam ďalej robyt keď sme sa milovali stále my vravela že ma ma rada, že sa nemám báť onú no sklamal som ju keď šla ráno do prace čakal som ju čí nemá dakoho iného lebo za necelí mesiac som mal odys do Anglicka bo doma som nemal prácu a vravela my že dojde za mnou aj s malou a terás neviem ako som na tom keď sa hnevá kvôli tomu že som tam stal nikde som tým nemieril len som chcel vedieť čí bude verná a terás somnou vôbec nerozpráva nedvíha my telefón nič prosím poraďte my čo mam robyt keď ju tak strašné milujem .opicka987654838@azet.sk

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Michal
    váš vzťah s priateľkou je ešte veľmi krátky, štyri mesiace je čas, kedy sa ešte len spoznávate, kedy ešte o sebe veľa vecí neviete, veľa nevidíte - lebo zamilovanosť prepožičiava "ružovú" optiku. Ako to vyzerá s vašou dôverou? Že váš vzťah vydrží, že zvládnete odlúčenie? Že vás vaša priateľka má rada? Že ju máte rád vy? Ako sa prejavuje vaša žiarlivosť? Ako ste sa spolu vedeli o obavách, neistotách a žiarlivosti porozprávať?
    Možno ju vaša nástojčivosť vystrašila - žiarlivosť je často pre partnera tlakom a kontrolou. Ak sa priateľka rozhodne s vami opät komunikovať, určite odporúčam rozprávať sa o týchto témach, aj keď nie sú príjemné, pohľadať ako si vy dvaja viete navzájom dôverovať - a môže sa to stať súčasťou vášho ďalšieho spoznávania sa a zbližovania. Držím päste.