Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • odmietanie mliecka

    , Autor: didus

    Dobry den pani doktorka.mame 14 mesacnu dceru,este stale dojcenu(rano a vecer).uz od zaciatku mam problem s jednym prsnikom-tazko mi z neho ide mliecko,dcerka sa casto sa na nom jeduje.aj odsavanie je problemove.uz mam jeden prsnik mensi nez druhy,zacina to byt vidiet,preto ma napadlo odstavenie dietatka.vyskusala som niekolko druhov UM,vsetky mi vypluva.co v takejto situacii?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobry den, vsa dcerka sa rozhodla pre zdravsiu variantu a tou je materske mliecko. Ziadna zena nema uplne rovnake oba prsniky. Ani co sa tyka velkosti ani s ohladom na tvorbu mliecka. preto je to, co sa Vam deje uplne normalne. Chapem vsak, ze to vnimate ako kozmeticku vadu. Je to vsak len otazka casu, kedy sa to opat vrati do povodneho stavu. Bolo by dobre, keby ste zacali cvicit cviky na spevnenie prsneho svlastva. Nebojte sa cvicit ich aj pocas kojenia. Ak budete cvicit pravidelne kazdy den, po niekolkychtyzdnoch zacnete pozorovat zmenu. Postpne prsia zmocneju a budu pevne. Mozete viac precvicovat ten mensi prsnik, avsak nezabudnite, svalstvo sa potrebuje zniecoho zivit a preto by ste mali aj pravidelne a zdravo jest. Ak by ste sa predsa rozhodli prestat kojit, odporucam Vam skusit dcerke dat plnotucne trvanlive mlieko kupene v obchode, ktore este pred tym, nez jej ho date prevarite. Prajem Vam krasne sviatocne dni plne pohody, pokoja a radosti. S pozdravom Jana W.