Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ukoncenie dojcenia

    Dobry den.Prosim Vas o radu.Pred 3tyzdnami som prestala dojcit 25mesacnu dcerku.Kedy by som mala dostat menstruaciu?Od porodu som ju este nemala.Dakujem za odpoved Nika

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobry den, pani Nika,je to velmi individualne. Zavisi to od hormonov vo Vasom organizme. Mliecko sa neprestane tvorit hned po odstaveni a rovnako ani hladina hormonov, ovplyvnujuca tvorbu mliecka a zabranujuca dozrievaniu vajicok a menstruacii, hned neklesne. U niektorych zien nabehne menstruacia po mesiaci u inych to moze trvat aj dlhsie. Pokial chcete dostat menstruaciu co najskor, kontaktujte svojho gynekologa, ktory Vam urobi vysetrenia potrebne na zistenie hladinu hormonov, pripadne Vam medikamentozne vyvola menstruaciu, co vsak velmi neodporucam. Radsej by som radila pockat na prirodzeny nastup menstruacie. I napriek tomu, ze nebudete mat menstruaciu to vsak neznamena, ze nemozete otehotniet. S pozdravom Jana W.