Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • syn ma 15 mesiacov a 9,4 kg, este sam nechodi

    Dobrý den pani doktorka,
    moj syncek ma 15 mesiacov a 9,4 kg, 78 cm, porodna vaha bola 3,3 kg a 49 cm. Trapi ma, ze je slaby jedak, najradsej ma materske mlieko, kojim ho pocas dna pred spanim a v noci (asi 1 - 2 krat). Svagrina ma polrocnu dcerku, ktora ma 9 kg, a tak len pocuvam aky je syn drobny, chudy, ze ho prerasta. Este sam nechodi, ale mama vravela ze my sme vsetci zacali chodit okolo 15 mesiacov a to nas bolo 5 deti, Trapi ma, ze maly je slaby jedak, krvny obraz ma v poriadku, je vesely, culy, chodi vedeny za jednu ruku, sam okolo nabytku, bez problemov vylezie aj zlezie postvornozky zo schodov, My s manzelom sme boli ako deti chudi. Je ta vaha na jeho vek v poriadku? A co samostatna chodza? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Chôdza nie je oneskorená, možno je len veľmi opatrný a ak je ostatný psychomotorický vývoj v norme, nie je potrebné to riešiť.
    Každé dieťa je iné, kojené deti bývajú častejšie drobnejšie, ale o to pevnejšie / a aj zdravšie/.Jeho hmotnosť aj dlžka je primeraná veku.