Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • odstupy medzi očkovaniami

    Dobrý deň, chcela by som dať dcéru zaočkovať proti kliešťovej encefalitíde /prvé dve dávky/, ale ako 5-ročnú ju koncom marca alebo v apríli čaká povinné očkovanie DTP. Aké časové odstupy je potrebné dodržať? Pri FSME je lepšie podať 2.dávku 1 mesiac alebo 3 mesiace po prvej? Ďakujem. Katka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    FSME je potrebné druhú dávku podať po mesiaci.
    Kľudne môžete začať očkovať FSME, odstup medzi uvedenými dávkami, teda povinným päťročným a FSME je dva týždne, dá sa podať aj obe dávky v jeden deň, každú do inej končatiny.