Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie proti osýpkam, ružienke a mumpsu

    Dobry den!
    Chcela by som sa Vas spytat. Moj syn bol ockovany v stredu proti osypkam, ruzienke a mumpsu. V sobotu som mu namerala horucku 37,5 a vecer mal aj 38. K tomu mal kaslik aj soplik. V nedelu mal horucku uz len 37 a aj kaslik aj soplik mu ustupuju. Ziadne lieky na kasel mu nedavam, na horucku som mu dala homeopatikum Viburcol. Moze byt toto reakcia po ockovani? Pytala som sa to jedneho znameho dr. a ten povedal, ze bez debaty je to reakcia po ockovani a ze sa nemusim obavat.
    Vopred Vam velmi pekne dakujem za odpoved!
    S pozdravom
    Katarina Galisova

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Reakcia pri tomto očkovaní prichádza na osmy až jedenásty den, nepredpokladám, že toto je reakcia na očkovanie, skôr náhodne v čase po očkovaní získaný infekt