Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ešte raz prosím

    , Autor: altea

    Dobrý večer,pani doktorka ďakujem za odpoveď,ale nie je mi celkom jasné
    píšete -že reakcia sa vyskytuje na 8-11 deň.po očkovaní.Máte tým na mysli očkovanie PRIORIXOM,áno ?alebo Priorix tetra ?
    ešte raz ďakujem

    Dobrý deň pani doktorka chcela by som sa opýtať-niekde som čítala,že po očkovaní (ale teraz neviem presne či to platilo -po očkovaní priorixom,alebo Priorix tetra) sa môžu objaviť nežiadúce učinky na očkovac.látku až do 21 dní?
    My sme sa dali očkovať len priorixom - proti MMR,ovčie kiahne sme nedali očkovať.
    Ešte by som sa chcela opýtať-aké máte skúsenosti - bývajú reakcie-nežiadúce účinky na očkovaciu látku Priorix? Ak áno ,tak aké prosím ?
    ďakujem pekne

    Odpovedá MUDr. Marta Špániková Reakcia sa vyskytuje najčastejšie na ôsmy až jedenásty deň.23 dní je inkubačná doba pre kiahne / teda maximálne po toškýchto dňoch po kontakte s kiahňami je možné ochorieť/. Po Priorix v poslednom čase pozoruje vedľajšie účinky veľmi málo kedy, maximálne raz do roka.
    Môžu sa vyskytnúť lokálne reakcie, začervenaie v mieste vpichu aj celkové reakciek pripominajúce osýpky.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Reakcia býva tak ako som ju popísala po očkovnaní priorixom aj priorixom tetra. Po priorixe tetra sa môže vyskytnúť aj reakcia s priebehom podobným ako ovčie kiahne, tá môže nastať aj skôr ako o osem dní.